Dyrektor Biedronki: Odchodzimy od modelu sklepów będących typowymi dyskontami

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 13 września 2011 17:08

Jak już pisaliśmy, wg. "Listy 500" Biedronka jest największą firmą handlową w Europie Środkowo - Wschodniej. - Wysoka pozycja w rankingu dowodzi, że nasza strategia zorientowana na klienta jest właściwa - powiedział Tomasz Suchański, Dyrektor Generalny sieci Biedronka. - Obecnie posiadamy 1750 sklepów w ponad 750 polskich miejscowościach. Tak intensywny rozwój jest możliwy m.in. dzięki decyzji o przeznaczeniu na rozwój sieci Biedronka w całym roku 2011 około 75 proc. budżetu inwestycyjnego Grupy Jeronimo Martins 450 mln EUR -dodał.

Jak podkreśla Tomasz Suchański, rozwój Biedronki to również ewolucja od sklepów będących typowymi dyskontami do nowoczesnych, przyjaznych klientom placówek, gdzie kilkudziesięcioprocentowy udział w asortymencie oferowanych produktów mają produkty świeże.

JMD jest tegorocznym liderem wśród firm handlowych, wyprzedzając Metro Group, które w ubiegłym roku uplasowało się na pierwszym miejscu. Firma Jeronimo Martins Dystrybucja poprawiła wynik, dzięki zwiększeniu sprzedaży o 30,3%, do ponad 5 mld euro. W ogólnym zestawieniu rankingu Spółka uplasowała się na 10 miejscu i jako jedyna firma reprezentuje branżę handlową w pierwszej dziesiątce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Andrzej 2011-09-27 14:23:10

  Marża 2% ??? hahahaha  Gościu nawet sobie sprawy nie zdajesz jak oni przyciskają producentów !!

  Mają 1300 sklepów, producenci teraz do nich walą drzwiami i oknami i uwierz mi marże to minium 20% .  A co do pozwoleń na budowę , Biedronka mało kiedy sama buduje. Zazwyczaj wynajmuje powierzchnie handlowe od przedsiebiorców. Mój znajomy sam postawił tak 10 Biedronek i im wynajmuje.  Z tym ze Biedronka wyprowadza kase za granice zgodzę się. Nie liczą się z nikim , powyrzucali stoiska patronackie które im poprzyciągały klientów.  Moim zdaniem oni tak inwestują ponieważ chcą zwiększyc wartośc firmy i ją sprzedadzą.

 • Phoen 2011-09-26 09:17:59

  Tak intensywny rozwój sieci szczególnie w dużych miastach przy osiedlach był możliwy dzięki zaprzyjaźnionym osobom w urzędach, które wydawały zgodę na budowę. I chyba wszyscy o tym dziwnym trafem zapomnieli lub nie widza, że ta siec wyprowadza gotówkę z naszego kraju. no ale trzeba dbać o rozwój zachodnich potentatów spożywczych a naszych trzeba gnoić na czym podpadnie.

 • GvF 2011-09-15 10:37:57

  Jak bedziesz placil prowizje za platnosc karta, to na pewno bedziesz nia mogl zaplacic w Biedronce. Zastanow sie: marza w Biedronce = 2%. Prowizja za platnosc karta = 1.7 -2%.

  Wprowadzilbys przy takich parametrach platnosc karta?

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,02

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane