Dyrektor Biedronki: W Polsce działa największa liczba operatorów handlowych w Europie

Autor: portalspozywczy.pl 29 lipca 2011 14:23

Istotnym i ogólnoświatowym trendem jest to, że klient odchodzi od zakupów w dużych sklepach, które możemy umownie nazwać hipermarketami. Chce mieć sklep blisko, w którym może kupować tanio dobre produkty. W ten sposób, to właśnie klient definiuje rynek. Każdy operator musi dostosować się do potrzeb klienta. Inaczej zniknie z rynku - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci sklepów Biedronka.

 W przypadku środowiska ekonomicznego, nie wszystkie zjawiska można bagatelizować, nawet, jeżeli mają charakter krótkoterminowy. - To, co się stało w pierwszych trzech miesiącach roku (red. gwałtowny wzrost cen surowców) znacząco wpłynęło na sposób realizowania bieżącej działalności firm na rynku detalicznym. Uczciwie trzeba przyznać, że nie jest łatwym zarządzanie dużą siecią handlową w sytuacji tak wysokiej inflacji jak ta z pierwszego półrocza. Dbanie o ceny i marże w takim czasie to spore wyzwanie. Jednak również w ubiegłym roku rynek nie skąpił nam wyzwań - dodaje Tomasz Suchański.

Zdaniem Suchańskiego,konsolidacja rynku będzie postępować, chociażby ze względu na to, że na polskim rynku działa największa liczba operatorów handlowych w Europie. - Są tu obecne wszystkie największe europejskie sieci handlowe - wyjaśnia dyrektor Biedronki.

CZytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,19

  • Śr

    2,82

  • Min

    1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane