PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor Carrefoura o nowym koncepcie hipermarketów

www.portalspozywczy.pl 19 grudnia 2014 14:25

Sieć Carrefour w Sochaczewie uruchomiła swój pierwszy mini-hipermarket w odmienionym koncepcie. Na temat szczegółów tego projektu serwis portalspozywczy.pl rozmawiał z Robertem Noceniem, dyrektorem ds. eksploatacji hipermarketów Carrefour Polska.

Koncept, który wprowadziliśmy w Sochaczewie, dotyczy hipermarketów o mniejszej powierzchni, które można nazwać mini-hipermarketami. Różni się on od dotychczasowych tym, że kładzie znacznie większy nacisk na świat produktów świeżych, czyli nasz Targ Świeżości. Cały sklep został zorganizowany w zupełnie nowy sposób - meble ustawione są ukośnie, duży nacisk położyliśmy na przestrzeń oraz na widoczność asortymentu. Zależało nam na uzyskaniu nie tylko efektu wzrokowego, ale także zapewnieniu dostępu do pełnego bogactwa produktów świeżych.

Jeśli chodzi o asortyment produktów FMCG, to dostępny jest on tak jak do tej pory, natomiast część przemysłowa została pokazana inaczej. Asortymenty powiązane są ze sobą kategorialnie pod kątem oczekiwań klienta, a nie ich klasycznej lokalizacji. Na przykład część drogeryjna oferuje nie tylko proszki do prania, mopy czy szczotki, ale również m.in. odkurzacze. Cały świat produktów non-food został połączony z ofertą spożywczą w tzw. mikroprzestrzenie, w których różne produkty pokazywane są razem.

W Sochaczewie zaproponowaliśmy klientom zupełnie nowy układ handlowy na wielu płaszczyznach, nowy model, który nie tylko pozwala zbudować efekt zaskoczenia, ale także skutecznie odpowiada na nowe oczekiwania klientów.

W jakim tempie koncept ten będzie wprowadzany do kolejnych hipermarketów?

Wszystko zależy od lokalizacji, ponieważ taki koncept musi spełnić określone wymogi. Mimo, iż mamy potencjał, aby zaproponować go konsumentom w wielu miejscach, to nie będziemy implementować go wszędzie. W formacie mini-hipermarketowym posiadamy różne koncepty, które dopasowane są do odmiennych lokalizacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane