Dyrektor Carrefoura: W przyszłym roku chcemy otworzyć 200 sklepów franczyzowych

Autor: www.dlahandlu.pl 6 grudnia 2011 12:32

Dyrektor Carrefoura: W przyszłym roku chcemy otworzyć 200 sklepów franczyzowych

- W tym roku otwieraliśmy jeden sklep franczyzowy co dwa dni. Plan na przyszły rok zakłada powiększenie sieci franczyzowej o 200 nowych sklepów - powiedział Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

- Carrefour rozwija w Polsce franczyzę dopiero od dwóch lat. To świadoma decyzja - postawiliśmy najpierw na budowanie marki w Polsce i czekaliśmy aż rynek będzie gotowy na naszą ofertę. Spowolnienie gospodarcze sprzyja rozwojowi franczyzy, wielu przedsiębiorców szuka wsparcia silnego partnera biznesowego - mówił na konferencji "Franczyza krok po kroku - jak rozkręcić biznes" Francois Vincent. - Obecnie priorytetem są dla nas zielone sklepy Carrefour Express. Obecny rok zamkniemy wynikiem 120 nowo otwartych sklepów pod "zielonym" szyldem - dodaje Francois Vincent.

- Carrefour to sieć multiformatowa - mamy zarówno super- i hipermarkety, jak i sklepy express o powierzchni 100-400 mkw. oraz mniejsze sklepy convenience o pow. 100 mkw. To odpowiedź na potrzeby rynku, który ciągle się zmienia i wymaga dostosowania oferty do oczekiwań naszych partnerów. Duża konkurencja w handlu wymaga opracowania dobrego konceptu i know-how, a dostosowanie się do warunków franczyzodawcy bywa niekiedy dla handlowców problemem - powiedział  dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

Francois Vincent dodał także, ze koncept express jest idealny dla partnerów, którzy znają już branżę. - To elastyczna współpraca, gdzie franczyzobiorca ma dużą swobodę. Dostajemy lokal, dostosowujemy go do standardów Carrefoura, ale też nie zamykamy parterom współpracy z innymi dostawcami. Wspólny asortyment to 4,5 tys. towarów - powiedział Francois Vincent.

Czytaj także: Carrefour będzie rozwijać format convenience Express Orange

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,10

  • Śr

    3,94

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane