PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor ekspansji Tesco: Dla lokalizacji ważna jest siła nabywcza mieszkańców

Autor: dlahandlu.pl 29 maja 2012 14:27

Dyrektor ekspansji Tesco: Dla lokalizacji ważna jest siła nabywcza mieszkańców

Atrakcyjność lokalizacji w małych czy większych miastach zależy od wielu czynników, z których najważniejszym jest samo położenia danej nieruchomości. Liczy się również to, czy przyszły sklep będzie blisko klientów, czy będą do niego mogli bezpiecznie dojść lub dojechać, wreszcie czy będzie we właściwy sposób widoczny - wyjaśnia Paweł Dworak, dyrektora ds. ekspansji Tesco Polska.

Jednak dobra lokalizacje bez odpowiednich zapisów prawa lokalnego lub warunków zabudowy będzie dla nas bezwartościowa, gdyż taka sytuacja uniemożliwi wybudowanie sklepu. Równie ważna, jak wymienione poprzednio czynniki, jest cena. Cena powinna być adekwatna do
potencjału rynku, na którym chcielibyśmy sytuować nasz sklep. Niebagatelną sprawą jest również siła nabywcza lokalnej społeczności. Innymi słowy, ile mieszkańcy mogą i chcą wydawać w nowym sklepie. Uważam te czynniki za najważniejsze i proporcjonalnie ważące na decyzji inwestycyjnej. Nie można również zapominać o otwartości władz lokalnych na nowego inwestora. Za każdym razem liczymy, że w toku
rozmów, negocjacji uda się znaleźć rozwiązania satysfakcjonujące lokalną społeczność, władze lokalne oraz Tesco  przyznaje Paweł Dworak.

 

Zainteresowaniem Tesco cieszą się zarówno małe miasteczka - już od kilku tysięcy mieszkańców - jak i największe metropolie.
Niezmiennie strategia rozwoju sieci oparta jest na wielu formatach sklepów, poczynając od supermarketów o powierzchni sali sprzedaży od 400 mkw, poprzez kompaktowe hipermarkety, kończąc na sklepach o powierzchni 12 tys mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • blogkupca.pl 2012-05-29 20:40:35

  "Dyrektor ds. ekspansji Tesco Polska."

  przepraszam czy to jest jakiś żart? Czy są tam jeszcze inni ważni dyrektorzy od innych spraw? Cyrk na kółkach! I dziwić się że ich akcje notują spadki ponad 25% procent na giełdzie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane