PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor generalny sieci Netto: Lojalność jest sztucznie napędzana i nietrwała

www.portalspozywczy.pl 15 czerwca 2015 14:43

Konsumenci nigdy nie byli lojalni w stosunku do jednej sieci detalicznej, a obecnie ich lojalność jest sztucznie napędzana i nietrwała, zaś zyski detalistów są pod presją – ocenia w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Kent Petersen, dyrektor generalny sieci Netto Polska.

Preferencje i potrzeby konsumentów w Polsce zmieniają się. Jak to wyzwanie wpływa na działania detalistów?

- Konsumenci nigdy nie byli lojalni w stosunku do jednej, wybranej sieci. Oczywiście, lojalność jest ogromną wartością i warto ją budować. Jest tu wiele możliwości, w zależności od modelu biznesu. Jednak dzisiaj dla klientów najważniejsze są ceny – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Kent Petersen.

- Jeśli ich poziom będzie właściwy, ludzie będą przychodzili. Dlatego uważam, że w takim momencie, jaki mamy obecnie, lojalność jest sztucznie napędzana i nietrwała, bo jeśli któregoś dnia w jakimś sklepie zabraknie  w sprzedaży np. taniej kawy, to klienci pójdą tam, gdzie będą mogli  ją kupić. To, co obserwujemy, to migracje klientów - dodaje.

- Moim zdaniem obecnie dla konsumentów nie jest również tak bardzo istotne, czy zmienimy na przykład wystrój sklepu. Tego typu czynniki schodzą na drugi plan. Niestety, te wszystkie niekorzystne zjawiska powodują, że zyski detalistów również są pod ogromną presją – mówi również dyrektor generalny netto Polska.

Netto Polska jest trzecią co do wielkości siecią dyskontów w naszym kraju po Biedronce, należącej do portugalskiej Jeronimo Martins oraz niemieckim Lidlu.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • observer 2015-06-17 09:44:53

  Niestety p. Kent w kwestii lojalności nie ma racji.

  Budowanie lojalności jest wielosegmentowe, ceny są tylko jednym ze składowych, a najbardziej wrażliwych na wyniki finansowe.

  Mam wrażenie, że Netto, oprócz budowania dystrybucji numerycznej, brakuje pomysłu, na pozostałe segmenty lojalności.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane