Dyrektor Grupy Muszkieterów: Nie ma łańcucha dostaw, który nie generowałby strat

www.portalspozywczy.pl 24 października 2016 10:49

Straty powstają wszędzie. Nie ma łańcucha dostaw, ani operacji logistycznych, które nie generowały by strat – powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl Dariusz Kierski, dyrektor logistyki Grupy Muszkieterów.

To mogą być zniszczenia, kradzieże, jak również niezgodności między dokumentacją a stanem faktycznym. Można monitorować kradzieże, dokumentacje – dzięki znakomitym urządzeniom elektronicznym, można to wszystko monitorować – mówi dyrektor logistyki Grupy Muszkieterów.

Wskazuje jednak, że jest duży obszar, którego monitorować się nie da. -Mam na myśli trafność prognoz. Tu powstają straty związane z produktami, bo ktoś np. za dużo zamówił, bo produkt się przeterminuje. Strata może wiązać się także z tym, że ktoś za mało zamówił. To pozornie paradoks, ale czym jest strata – to utrata wartości, a wartość to także wartość sprzedaży. Jeżeli źle przewidzimy sprzedaż, to także mamy stratę – mówi dyrektor Kierski.

Elementów, które wpływają na stratę w łańcuchu sprzedaży, jest strasznie dużo. Większe zaangażowanie systemów informatycznych pomaga, co obserwuje od lat, te straty zmniejszać – powiedział Dariusz Kierski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane