Dyrektor handlowy sieci HIT: Polskie sklepy muszą łączyć siły, by mówić jednym głosem

www.portalspozywczy.pl 28 listopada 2016 16:00


– Już dzisiaj nie wszystkich lokalnych producentów stać na to, żeby zapłacić horrendalne stawki za indeksy w kanale nowoczesnym – mówił Robert Synowiec, dyrektor handlowy sieci sklepów HIT podczas targów Orzeł Dystrybucji FMCG.

Zdaniem Roberta Synowca, dyrektora handlowego sieci sklepów HIT, handel nowoczesny wykorzystuje swoją dominującą rolę na rynku i deprecjonuje wartość polskich sklepów m.in. poprzez zaniżanie cen i wykorzystywanie faktur marketingowych.

Jak powiedział Synowiec, w polskich sklepach nadal mamy duży kapitał i należy dążyć do połączenia sił, tak by móc mówić jednym głosem: – Obecnie funkcjonuje ok. 100 tys. polskich sklepów. To jest kapitał, który znacznie przewyższa swoją wartością obrotową kapitał zgromadzony w koncernach zachodnich. Każdy producent powinien zrozumieć, że polskie sklepy spożywcze mogą nadal stanowić bardzo poważną konkurencję dla kapitału zachodniego – przekonywał.

Dyrektor handlowy sieci sklepów HIT zaznaczył, że jeśli nie zaczniemy kierować się w większej mierze patriotyzmem gospodarczym podczas zakupów, za chwilę może zabraknąć polskiej półki dla polskich produktów: – Nie będzie polskiej półki, na której polski przedsiębiorca produkujący polskie produkty będzie mógł ze swoją nazwą je wystawić. Już dzisiaj tak się dzieje, że nie wszystkich lokalnych producentów stać na to, żeby zapłacić horrendalne stawki za indeksy w kanale nowoczesnym. To jest duże obciążenie. Jeżeli nie uświadomimy producentom tego, że możemy utrzymać w polskich rękach tę polską półkę, będzie naprawdę źle – mówił do zebranych gości.

Synowiec nawoływał też do zaniechania zakupów asortymentu producentów wystawiających swój towar w super niskich cenach w kanale nowoczesnym: – Jeżeli nie będzie konkurencji, wszystkie ceny pójdą w górę. I ci wszyscy, którzy teraz są szczęśliwi, że za 10 gr są w stanie kupić jakiś substytut mleka bądź innych produktów spożywczych, które są na rynku wprowadzane przez kanał zachodni, obudzą się w rzeczywistości, kiedy napoje, które kosztują teraz 5 zł, będą kosztować 5 euro – stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • kot prezesa 2016-11-28 17:03:11

    HIT ? Jadą na nazwie dawnych hipermarketów sprzedanych do tesco?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane