Dyrektor HR Netto: Sprzedawcy mogą u nas liczyć na pensje od 2,4 do 2,7 tys. zł brutto

www.pulshr.pl 30 marca 2017 11:16

Dyrektor HR Netto: Sprzedawcy mogą u nas liczyć na pensje od 2,4 do 2,7 tys. zł brutto - Największy problem ze skompletowaniem zespołu mamy w dużych miastach, a także w zachodniej Polsce – w pobliżu granicy oraz tam, gdzie mamy do czynienia z dużą sezonowością - mówi Roman Borecki, HR menedżer w Netto Polska. (Fot. Mat. pras.)

- Sprzedawcy mogą u nas liczyć na pensje od 2,4 do 2,7 tys. zł brutto. Do kwoty tej wliczona jest premia retencyjna, która została wprowadzona w jednej trzeciej naszych sklepów. Nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że naszych pracowników nie do końca satysfakcjonuje ten poziom wynagrodzeń - mówi Roman Borecki, HR menedżer w Netto Polska.

Raz w roku Netto przeprowadza wśród pracowników badanie dotyczące atmosfery w pracy. Co pokazały tegoroczne wyniki?

Roman Borecki, HR menedżer w Netto Polska: - Przede wszystkim mogę powiedzieć, że nasi pracownicy pozytywnie oceniają atmosferę, panującą w naszej firmie i większość aspektów, które mają na nią wpływ. Oczywiście, bardzo nas to cieszy. Aż 72 proc. z 3,7 tys. osób, które dla nas pracują i wzięły udział w badaniu, jest zadowolonych ze swojej pracy. I o ile poziom satysfakcji utrzymuje się na stałym poziomie, o tyle w innych obszarach dostrzegamy już pewne wahania.

W jakich obszarach wahania są największe?

- Na postawie tegorocznych wyników mogę powiedzieć, że musimy jeszcze popracować nad współpracą między zespołami. Ocena tego obszaru nie jest niska, ale nie jest też zadowalająca. Nieco poniżej satysfakcjonującego nas poziomu spadła także ocena przepływu informacji między poszczególnymi działami w firmie. Nie zdradzę żadnej tajemnicy, jeśli powiem, że naszych pracowników nie do końca satysfakcjonuje poziom wynagrodzeń. Rynek się zmienia – widzimy to, staramy się reagować, pracujemy nad rozwiązaniami, które pozwolą nam poprawić ten aspekt.

Więcej na Puls HR

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,56

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane