Dyrektor HR Tesco: Pracownicy są entuzjastycznie nastawieni do zmian

Autor: dlahandlu.pl 28 marca 2018 10:36

Dyrektor HR Tesco: Pracownicy są entuzjastycznie nastawieni do zmian Fot. Shutterstock.com

Tesco zabrało głos ws. zmiany stanowisk pracy. - Dostajemy sygnały ze sklepów, że pracownicy otrzymują od NSZZ "Solidarność" informacje, że nie muszą zgadzać się na zmianę. Naszym zdaniem działania te niepotrzebnie wprowadzają chaos i dezorientację. Podkreślamy, że od początku mówiliśmy, że zmiana w dziale zgodności i dziale obsługi klienta będzie dobrowolna. Wierzymy, że z każdym dniem coraz więcej kolegów i koleżanek będzie przekonywać się do korzyści z wprowadzonych zmian - napisała w odpowiedzi na pismo związkowców dyrektor personalna Tesco.

Tesco chce połączyć dotychczasowe stanowiska pracy tj. asystenta ds. zapasów, asystenta ds. standardów sklepu (ceny i przebudowy) i asystenta ds. rotacji towaru. Obecnie prowadzi szkolenia pracowników działu zgodności. 

OZ NSZZ "Solidarność" skierowała wcześniej pismo do przedstawicieli Tesco Polska. Związkowcy wzywali do odstąpienia od wdrożenia zmian. - Wprowadzone zmiany realizowane są z naruszeniem przepisów prawa pracy. Zlecone czynności wykraczają poza umówiony rodzaj pracy. Nie nastąpiło żadne zdarzenie prawne, które sankcjonowałoby zaistniałe zmiany w sposób zgodny z przepisami prawa pracy. Jednostronne wprowadzenie zmian przez pracodawcę, dla swej poprawności wymaga, żeby mieściło się w zakresie umówionego rodzaju pracy - czytamy w piśmie skierowanym do zarządu.

Tesco poinformowało związkowców, że osoby, które są zdecydowane przyjąć nowe stanowisko pracy, podpiszą aneksy do umowy o pracę, które będą obowiązywać od maja 2018 roku i od tego czasu  będą wykonywać pracę na nowym stanowisku według nowego zegara operacyjnego.

Czytaj także: Związkowcy: Tesco chce mieć multipracowników

- Wiemy, że bardzo wiele naszych kolegów i koleżanek  bardzo ceni sobie możliwość rozwoju w miejscu pracy, dzięki której podnosi się ich zawodowa pozycja na rynku. Zdecydowana większość pracowników działu zgodności entuzjastycznie podeszła do szkoleń i nowych możliwości. W opinii naszej i większości pracowników, zmiana jest bardzo korzystna zarówno dla komfortu pracy kolegów i koleżanek, a także dla ułatwienia i usprawnienia operacji sklepowych - czytamy w piśmie przesłanym związkowcom przez Tesco.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • iza 2018-04-08 15:13:19

  Mam pół etatu jako asystent personalny i pół w zapasach do tego latam z tym jeb...tablecikiem i sprawdzam daty a Wy chcecie abym robiła pracę jeszcze dziewczyn z cen, planogramow i w międzyczasie siedziała na kasie, na którą i tak muszę chodzić bo przecież kasjerek brakuje? Ja się pytam,popierdolilo Was?

 • Wkurzona 2018-04-04 11:34:42

  Mimo iż nie mamy jeszcze nowych umów zmieniających i nawet ich nie podpisaliśmy oni już chcą abyśmy robili po nowemu. Szok.

 • ceny 2018-04-03 18:22:57

  Pani Gołąb zapraszam do HM , przepracować w działach które mają być łączone.Pokazać jak pracować aby ogarnąć działy aby jak najszybciej zrobić .I tak człowiek zap....ala i zawsze jest za mało.

  Szkolenie każdy potrafi przeczytać ale niech zrobią szkolenia na dziale.Sami mamy się szkolić - dzięki uprzejmości pracowników działów i oni nas szkolą.

  Papier wszystko przyjmie.A życie jest inne.

ZOBACZ WSZYSTKIE (24)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,59

 • Śr

  3,49

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane