Dyrektor Jeronimo Martins popiera podwyżkę płacy minimalnej

www.portalspozywczy.pl 13 listopada 2015 12:59

Pedro Soares dos Santos, dyrektor generalny Jeronimo Martins w rozmowie na antenie Rádio e Televisão de Portugal poparł proponowaną na najbliższe lata podwyżkę płacy minimalnej w Portugalii do poziomu 600 euro miesięcznie. Dyrektor generalny właściciela Biedronki stwierdził, że nie rozumie dyskusji, jaka odbywa się wokół tego tematu i stwierdził, że przedsiębiorcy łatwo poradzą sobie z wdrożeniem tych podwyżek.

- Ten wzrost w żaden sposób nie wpłynie na firmę - powiedział na antenie radia Pedro Soares dos Santos, deklarując, że przeciętne wynagrodzenie wypłacane w Portugalii przez Jeronimo Martins jest w tej chwili znacznie wyższe, na poziomie 770-800 euro.

Dyrektor generalny Jeronimo Martins oznajmił też, że Portugalczycy wciąż doświadczają trudności i są "czujni" w związku z niełatwą sytuacją gospodarczą w swoim kraju. Zauważył, że mieszkańcy Portugalii kilka lat temu doświadczyli sporej dewaluacji poziomu życia oraz obniżki własnych zarobków. Zachowują się więc dzisiaj bardzo racjonalnie - wydają tyle pieniędzy, ile po prostu muszą, ale nie więcej.

Przypomnijmy, w Polsce najniższa płaca dla pracowników należącej do Jeronimo Martins sieci Biedronka wynosi - jak zapewnia Jeronimo Martins - 2 tys. zł.

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • blanka 2015-11-16 12:43:31

    Pracownicy są traktowani jak w obozie pracy,premie zostają odbierane,mnóstwo nadgodzin po to aby wysprzątać sklep,za mandaty bo brudno wokoło sklepu płacą pracownicy.1500 na czysto dostają o premii nie ma mowy.

  • D. 2015-11-13 20:47:36

    2000zł ... Chyba brutto.. to nawet 2100. Masakra

  • b prac. sieci handlowej 2015-11-13 18:12:31

    Następny cynizm Władców Biedronki dla swoich pracowników powyżej 800 euro x 4 zł łatwo obliczyć a polskim niewolnikom niecałe 2 tyś. Co za hipokryzji w żywe oczy kpią brudasy z Jeronimo. Niech weście ktoś powie dość i pogoni tych cwaniaków traktują nas jak swą kolonię!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane