PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor Kauflandu: Najtrudniej zapewnić obsadę pracowników w dużych miastach

www.pulshr.pl 8 maja 2017 11:53

Dyrektor Kauflandu: Najtrudniej zapewnić obsadę pracowników w dużych miastach Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska

- Nasze środowisko jest mocno sfeminizowane, zwłaszcza w obszarze sprzedaży, jednak, jak pokazują nasze statystyki, wprowadzenie programu 500+ nie przełożyło się znacząco na współczynnik rotacji - mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska.

Kaufland zatrudnia blisko 17 tys. osób w Polsce. Planują państwo kolejne rekrutacje?

Małgorzata Ławnik, dyrektor pionu personalnego Kaufland Polska: - W związku ze stałym rozwojem naszej firmy planujemy w bieżącym roku budżetowym kilka nowych otwarć naszych sklepów, a tym samym zatrudnienie kadry na stanowiska związane ze sprzedażą. Dodatkowo rozbudowujemy nasze centra logistyczne i tu także planowany jest stały rozwój kadr na stanowiskach związanych m. in. z kompletowaniem dostaw. Na bieżąco poszukujemy także pracowników do naszej siedziby we Wrocławiu na stanowiska specjalistyczne oraz wyższego szczebla.

Mamy do czynienia z rynkiem pracownika - czy w branży handlowej jest to również odczuwalne?

- My także zauważamy ten trend w gospodarce i staramy się radzić sobie z tą sytuacją poprzez wdrażanie różnych rozwiązań. Jednym z nich jest oferowanie wynagrodzeń wyższych niż mediana rynkowa. W tym celu cyklicznie zlecamy niezależnym firmom badawczym przegląd zarobków oferowanych przez rynek i w marcu każdego roku zwiększamy poziomy wynagrodzeń, zapewniając sobie tym samym konkurencyjność rynkową.

W marcu w naszej firmie zostały wprowadzone wysokie podwyżki dla niemal wszystkich pracowników, co zagwarantowało im w umowach cykliczny wzrost wynagrodzeń. Od 1 marca zarobki 95 proc. pracowników, zarówno na stanowiskach niekierowniczych, jak i kierowniczych, wzrosły średnio o 11 proc. Kaufland systematycznie zwiększa środki finansowe przeznaczane na podwyżki. W 2014 r. było to 12 mln zł, w 2015 r. - 27 mln zł, w 2016 r. - 44 mln zł, a w tym roku to aż 55 mln zł.

W którym regionie problemy rekrutacyjne są najbardziej odczuwalne?

- Najtrudniej jest zapewnić obsadę pracowników w sprzedaży w dużych miastach, gdzie rynek pracy oferuje dużo większe możliwości zatrudnienia niż w mniejszych ośrodkach, aczkolwiek nie jest to problem, który spędza nam sen z powiek. Kilka lat temu postanowiliśmy wprowadzić dodatki do wynagrodzenia w wysokości 400 lub 500 zł brutto (w zależności od wielkości miasta), co w dużym stopniu ułatwia pokrycie bieżących potrzeb związanych z rekrutacją pracowników.

Więcej na PulsHR

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Byly pracownik 2017-12-16 23:05:16

  A zwalnianie pracowników i likwidacja stanowisk pracy to jest ten brak pracowników w dużych miastachografów. O mobbingu w kauflądzie nie wspomnę bo za duzo tego

 • Rani 2017-11-17 18:26:20

  A w którym regionie kadra kierownicza dostała podwyżki ?

  To jakaś kpina

 • Pracownik kaufa 2017-05-10 22:04:16

  Grf nie dostali podwyżek ,tylko zwykli pracownicy i wbl . Dodatek za duże miasto przysługuje tym miejscowością co posiadają ponad 200 tyś mieszkańców , ostatnio kaufland otwiera się w mniejszych miejscowościach by nie płacić tego dodatku . Ilość osób na każdym sklepie jest minimalna , a obowiązków coraz więcej :/ . Ale co zrobić gdy pracować trzeba , a nowych miejsc pracy jak na lekarstwo .

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane