Dyrektor KPMG: Możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu

Autor: dlahandlu.pl 15 września 2017 11:23

Dyrektor KPMG: Możemy spodziewać się dalszego wzrostu popytu Fot. PTWP

Rosnący popyt wciąż będzie oddziaływał pozytywnie na rynek detaliczny - uważa Piotr Grauer, dyrektor KPMG.

Rosnący popyt wciąż będzie oddziaływał pozytywnie na rynek detaliczny - uważa Piotr Grauer, dyrektor KPMG.- Po okresie stagnacji, na Polski rynek detaliczny powrócił trend wzrostowy. Stymulowany jest on przede wszystkim przez wzrost popytu konsumenckiego, napędzany poprawą nastrojów i programem "500+". Dodatkowo, towarzyszy mu inflacja cen szeregu grup produktów spożywczych, takich jak rodzime owoce i produkty nabiałowe, związana z czynnikami sezonowymi występującymi w tym roku – mówi Piotr Grauer.

- Można przypuszczać, że trend rosnącego popytu będzie dalej oddziaływać na rynek detaliczny, natomiast czynniki sezonowe wygasną (choć mogą pojawić się w ich miejsce inne, które dziś trudno przewidzieć) - dodaje.

Przypomnijmy, że według badania firmy Nielsen w II kw. 2017 roku sprzedaż detaliczna w Polsce wzrosła aż o 8,1 proc. W tym samym czasie sprzedaż w supermarketach wzrosła o 3,9 proc., a w hipermarketach o 1,8 proc. W I kw. tego roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,1 proc., ale spadki zaliczyły zarówno supermarkety (o 1,7 proc.), jak i  a hipermarkety (o 3,8 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane