Dyrektor KPMG: W przyszłym roku przyspieszą procesy konsolidacyjne w handlu

www.portalspozywczy.pl 29 listopada 2016 11:22

Mijający rok przyniósł zawirowania na rynku handlu detalicznego w Polsce. Plany wprowadzenia podatku od sieci handlowych, a w końcówce roku - dodatkowo zakazu handlu w niedziele - wniosły istotny poziom niepewności co do otoczenia regulacyjnego - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Piotr Grauer, dyrektor w KPMG.

Dodaje, że równolegle, kilka sieci handlowych weszło w procesy upadłości, które spowodowały, że producenci zaczęli bardziej skrupulatnie przyglądać się sytuacji finansowej swoich kontrahentów.

- Stale rosnąca konkurencja między sieciami handlowymi, presja na marże, deflacja - wszystkie te czynniki powinny sprzyjać konsolidacji handlu. Mimo to 2016 rok był ubogi w transakcje przejęć na rynku detalicznym.

Tłumaczy, że zdominowało go poczucie niepewności i wstrzymanie się głównych graczy z podejmowaniem decyzji konsolidacyjnych.

- Pod tym względem dopiero przyszły rok zapowiada się ciekawie, wraz z otwarciem procesu sprzedaży sieci Żabka przez fundusz Mid Europa Partners. Pojawienie się w tej sieci sklepów nowego właściciela ma szansę zmienić obraz rynku i przyspieszyć procesy konsolidacyjne - podsumowuje Piotr Grauer.

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,08

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane