Dyrektor KPMG: Zauważamy trzy trendy w transakcjach konsolidacyjnych w handlu

www.portalspozywczy.pl 18 maja 2012 10:42

W najbliższych latach będziemy obserwować na rynku handlu dalszą konsolidacje w segmencie supermarketów i sieciach regionalnych - uważa Piotr Grauer, Associate Director, Advisory Corporate Finance KPMG Advisory.

Piotr Grauer, który uczestniczył w panelu "Handel i dystrybucja w Polsce na nowym poziomie konkurowania", jaki odbywał się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego, przedstawił prognozy dla konsolidacji rynku handlu w Polsce.

- Patrząc w dłuższej perspektywie na trend konsolidacyjny widać przesuwanie się tego trendu przez poszczególne segmenty. Na dziś te trendy są najsilniejsze w supermarketach i w sieciach regionalnych. Wydaje mi się, że ten trend będzie się utrzymywał - mówił Piotr Grauer.

Jak zauważył, od pewnego czasu widać wzmożoną aktywność inwestorów strategicznych oraz funduszy private equity, które inwestują w segmenty supermarketów czy sklepów convenience.

- Patrząc w przyszłość, myślę, że będziemy obserwować trzy trendy w transakcjach konsolidacyjnych: ograniczanie graczy w segmencie hipermarketów, dalszą konsolidację w obszarze supermarketów, gdzie stopniowo liczba graczy będzie się zmniejszać oraz pojawienie się na rynku dużych podmiotów przeznaczonych do sprzedaży dla inwestorów strategicznych, kiedy fundusze private equity będą wychodzić z inwestycji - powiedział Grauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,99

  • Śr

    1,33

  • Min

    0,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane