Dyrektor operacyjny firmy Amazon: Polska to dobre miejsce na inwestycje

Property News 1 grudnia 2016 17:04

Dyrektor operacyjny firmy Amazon: Polska to dobre miejsce na inwestycje fot. Steven Harman

W Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów otwartych na nowe doświadczenia i możliwości zawodowe. Dlatego postanowiliśmy tu zainwestować i wprowadzać najbardziej nowatorskie technologie – mówi Steven Harman, dyrektor operacyjny firmy Amazon na Polskę.

W centrach logistycznych pod Wrocławiem i Poznaniem oraz w Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku Amazon zatrudnia tysiące pracowników. Niedawno ogłoszono budowę czwartego. Amazon polubił Polskę?

Polska to dobre miejsce na inwestycje. W czwartym polskim centrum logistyki e-commerce, które powstanie w Kołbaskowie, niedaleko Szczecina w ciągu trzech lat utworzymy kolejne 1000 stałych miejsc pracy. Nieustannie poszukujemy nowych lokalizacji w całej Europie, w tym także w Polsce. Będziemy dalej koncentrować się na potrzebach polskich klientów i sprzedawców. Już teraz mogą oni robić zakupy w języku polskim na stronie amazon.de, a także oferować produkty za pośrednictwem naszych stron internetowych w swoim ojczystym języku.

Budowa centrów logistycznych to jednak tylko jeden z etapów biznesowej drogi Amazona w Polsce. Jak prowadzi się biznes w Kraju nad Wisłą?

Fakty mówią same za siebie. Kiedy rozpoczęliśmy działalność w Polsce we wrześniu 2014 r., zobowiązaliśmy się do utworzenia 4500 miejsc pracy w naszych trzech centrach logistyki e-commerce. Teraz zatrudniamy już ponad 5700 osób na stałych umowach o pracę i rekrutujemy 12 tys. osób, które dołączą do nas na świąteczny szczyt sezonu. Nasze inwestycje są większe niż początkowo planowaliśmy i sięgają już powyżej 3 miliardów złotych. 
Poza siecią centrów logistyki e-commerce intensywnie rozszerzamy także naszą działalność badawczo-rozwojową, czego dowodem jest otwarte w 2014 r. Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku oraz nasze biuro Amazon Web Services w Warszawie.

Co jest mocnym atutem polskich regionów?


Kluczowym czynnikiem jest dostępność utalentowanych pracowników. W Polsce jest wielu wysoko wykwalifikowanych profesjonalistów otwartych na nowe doświadczenia i możliwości zawodowe, jakie może im zaoferować nasza firma. To właśnie dlatego postanowiliśmy zainwestować w Polsce i tu wprowadzać najbardziej nowatorskie technologie, takie jak Amazon Robotics, technologię druku na żądanie (Print on Demand), czy też system sortowania zamówień konsumenckich Amazon Fulfillment Engine.

Relacje z lokalnymi władzami to też atut? 

Chcemy być katalizatorem rozwoju w każdym regionie, w którym działamy. Jest to możliwe tylko dzięki współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami i władzami krajowymi oraz samorządowymi. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej dotychczasowego przebiegu.

Całość na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Poznań się wsydzi za was 2017-07-14 00:01:52

  W jakim innym państwie Unii Europejskiej pracownicy tej znienawidzonej przez nas firmy muszą pracować 26 godzin aby zatankować auto ???!!!!! Amazon to pole bawełny nie pracodawca!!!!!! W jakim innym kraju dokarmiacie pracowników czy zwozicie ich autokarami jak bydło?

  4 godz to pizza

  5 godz to kubełek hot wings !!!!!

  To gówno nie praca  In what other country of the European Union do the workers of this company hated by us have to work 26 hours to refuel? Amazon is a cotton field not an employer !!!!!! In what other country do you feed your employees or bring them coaches like cattle?

  4 hours is pizza

  5 hours is a bucket of hot wings !!!!!

  This shit is not work

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,96

 • Min

  4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane