Dyrektor personalny Biedronki: Nie wszędzie nocna zmiana będzie potrzebna

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 8 lutego 2018 14:26

Dyrektor personalny Biedronki: Nie wszędzie nocna zmiana będzie potrzebna Fot. Shutterstock.com

- Niedziela nie jest dla nas najważniejszym dniem handlowym. Przypada na nią mniej niż 1/7 tygodniowego obrotu. To jednak nie oznacza, że nie odczujemy skutków nowej ustawy. Dlatego już teraz pracujemy nad zmianami w organizacji pracy naszych sklepów. Kierujemy się potrzebami klientów - mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka.

Zdaniem Jarosława Sobczyka, na początku klienci będą zaskoczeni wprowadzonym zakazem. Z czasem zakupy, które do tej pory robią w niedzielę, zaczną przenosić na inne dni tygodnia. 

- Stawiamy sobie za cel przekonanie klientów do korzyści, jakie może im dać robienie zakupów z wyprzedzeniem. Będziemy do tego zachęcać, m.in. prowadząc akcje promocyjne za pomocą karty lojalnościowej, by ich przyciągnąć do naszych sklepów w inne dni tygodnia. Nie interesują nas rozwiązania mające na celu obchodzenie prawa. Zamierzamy się dostosować do nowych przepisów oraz intencji ustawodawcy - podkreśla rozmówca Dziennika Gazety Prawnej

- (...) Wykonywanie czynności związanych z handlem w niedziele i święta w placówkach handlowych jest zdefiniowane na nowo i obowiązuje od godziny 24.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę, a nie jak dotąd od 6.00 do 6.00. Musimy dostosować nasz regulamin pracy do tych nowych wytycznych. Nadal obowiązuje też 35-godzinna przerwa na wypoczynek (...). Kolejną sprawą jest wprowadzenie nowej organizacji pracy w marketach. Sprawdzamy, jaki jest ruch w każdym z naszych sklepów. Nie wszędzie bowiem może być uzasadnione wydłużanie godzin otwarcia. Ale w niektórych lokalizacjach będzie to konieczne, żeby sprostać oczekiwaniom klientów. Nie wszędzie też trzecia, nocna zmiana, która wywołuje wiele emocji, będzie potrzebna - mówi Jarosław Sobczyk.

- Zakładamy lekki wzrost zatrudnienia. Dziś w sieci pracuje 65 tys. osób. W ubiegłym roku przyjęliśmy ok. 5 tys. pracowników. W tym spodziewamy się, że liczba zatrudnionych wzrośnie o kolejne 3 tys.

Czytaj więcej na Gazeta Prawna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • franek 2018-02-11 16:24:13

  Zrobią wszystko, aby Polaków otumanić, że najważniejszy jest klient. Prawda jest taka, że dla nich najważniejsze jest ile kasy uda się wywieźć do Portugalii. Duża część Polaków jeszcze nie wie, że to jest własność Portugalczyków i wydaje im się, że to polska sieć.

 • Kamila 2018-02-11 01:38:17

  Wystarczy wlsciwe pokierowanie promocjami i odpowiedni marketing i wszystko da się nadrobić

 • himmle 2018-02-08 22:04:36

  Wyjedz chłopie do Portugalii ..bo Polakiem to ty nie jesteś..

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,99

 • Śr

  4,97

 • Min

  2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane