PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor PFPŻ na VI FRSiH: Kryzys jest dla branży spożywczej czasem rozwoju

www.portalspozywczy.pl 5 listopada 2013 11:34

- Kryzys jest dla branży spożywczej czasem rozwoju. Jesteśmy konkurencyjni na europejskim rynku - wygrywamy nie tylko ceną, ale także jakością, smakiem - powiedział Andrzej Gantner, dyrektor PFPŻ podczas VI Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Jak przyznał Andrzej Gantner, polska gospodarka żywnościowa faktycznie osiągnęła sukces. Dodał, że jest to branża o wielkim potencjale i ma na prawdę duże szanse stać się motorem całej polskiej gospodarki.

- Cieszy to, że wyraźnie widać, że przemysł żywnościowy osiągnął sukces eksportowy. Polskie firmy potrafią przetwarzać surowce i z sukcesem umieszczać je na półkach sklepów na całym świecie - komentował dyrektor PFPŻ.

Jak podał, rynek europejski jest dla nas bardzo dochodowym rynkiem, ale nie możemy się tylko na nim opierać - musimy się otwierać na inne kraje i kontynenty. - Musimy jednak pamiętać, że na rynkach krajach trzecich sprzedaje się zupełnie inaczej, ponieważ nasze produkty spotykają się na półkach z wyrobami, które produkowane są w innym - niż restrykcyjne unijne - środowisko - przyznał Andrzej Gantner.

- Perspektywy eksportowe są potężne, ale w wyścigu po nowe rynki - jako UE - nie jesteśmy jedyni, ani pierwsi w kolejce - podsumował.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,62

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane