PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor PFPŻ na WKG: Producenci żywności muszą uważniej kontrolować polityków

www.portalspozywczy.pl 18 września 2014 20:46

- Producenci żywności muszą o wiele uważniej kontrolować polityków, ponieważ obecny kryzys jest wywołany ewidentnie przez ich działania. Trzeba zadawać im wcześniej pytania, żądać scenariuszy wydarzeń i działań - powiedział Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności podczas Wschodniego kongresu Gospodarczego w Białymstoku.

- Obecny kryzys spowodowany embargo pokazuje, że ani Polska, ani cała Unia Europejska nie jest przygotowana na tego typu sytuacje. Świadczy to też o tym, że w Unii nie przykłada się wielkiej wagi do produkcji i zbytu żywności. Producenci żywności muszą więc o wiele uważniej kontrolować polityków, ponieważ obecny kryzys jest wywołany ewidentnie przez ich działania. Trzeba zadawać im wcześniej pytania, żądać scenariuszy wydarzeń i działań. Wszyscy wiedzieli, że embargo się zbliża, ale nikt nie mówił co zrobić, jak się to już stanie. A obecna sytuacja to nie tylko kryzys gospodarczy - to dramaty przedsiębiorców - komentuje Andrzej Gantner.

Jego zdaniem, trzeba domagać się rekompensat i to nie z pieniędzy pochodzących z budżetów klęskowych, ale z kasy unijnej. - Producenci żywności nie mogą płacić za ten kryzys z własnych kieszeni - dodaje.

Dyrektor PFPŻ przyznaje, że nowe rynki zbytu nie są rozwiązaniem na obecny kryzys. - Dywersyfikacja rynków jest ważna, ale to nie jest takie proste do wykonania, szczególnie pod presją czasu. Logiczne jest, że sprzedajemy tam, gdzie jest popyt - mówi Gantner.

Jego zdaniem, Polska powinna położyć także duży nacisk na promocję polskiej żywności, ale nie tylko przez targi i jednorazowe imprezy. - To powinna być długofalowa strategia gospodarki żywnościowej. Obecnie nie ma planu rozwoju polskiej gospodarki. To liczący na fuks proceder - dodaje.
Andrzej Gantner był jednym z prelegentów podczas sesji pt. "Ekspansja zagraniczna polskiego sektora spożywczego. Dywersyfikacja rynków zbytu" w ramach Wschodniego Kongresu Gospodarczego odbywającego się w dniach 18-19 września w Białymstoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-09-19 04:59:50

  Dywersyfikacja tak w obecnej sytuacji ale to nie jest cho-siup to trwa latami aby zdobyć rynek np Chiński-azjatycki trzeba wyprzeć innych graczy-ceną i jakością!!!. Niech ci politycy co stali na majdanie -durnie darmozjady teraz staną przed producentami żywności i pomogą w zbyciu produktów żywnościowych. ma rację Dyr. PFPŻ że to powinno być rekompensowane z innych funduszy unijnych niż budżetu klęskowego bo takowy może jeszcze nadejść i wówczas co. To co spowodowało zawieruchę ze zbytem żywności to nie klęska-huragan-susza-powódź ale klęska głupoty-niekompetencji-krótkowzroczności naszych durnych polityków!!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane