PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor PGS: Słabnąca złotówka może mieć wpływ na wzrost sprzedaży w sektorze handlu

Autor: dlahandlu.pl 8 lutego 2016 12:34

Dyrektor PGS: Słabnąca złotówka może mieć wpływ na wzrost sprzedaży w sektorze handlu Na zdj. Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów, fot. mat.pras.

- Jednym z czynników wpływających na wzrost sprzedaży w sektorze handlu może być konkurencyjność polskich cen w sklepach dla zagranicznych konsumentów (rejony przygraniczne) oraz polskich produktów na rynkach europejskich i światowych, jako konsekwencja słabnącej złotówki. Sytuacja ta, o ile utrzyma się do 3-4 kwartału br. Może skutkować wzmożonymi zakupami w okresie wakacji (turyści w Niemiec, Skandynawii, Wschodu) oraz zwiększoną sprzedażą polskich produktów za granicę- mówi Przemysław Gaszewski, dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów.

- Rok 2016 będzie wyjątkowym rokiem dla handlu. W tym roku w sumie będzie 114 wolnych dni, najwięcej w styczniu 12 wolnych dni. Jednocześnie czeka nas 8 długich weekendów, przy czym trzy z nich wymagają wzięcia jednego dodatkowego dnia urlopu. Taki układ kalendarza może mieć istotny wpływ na zachowania konsumentów. Z jednej strony mogą wykorzystać czas na zakup (wyjazdy, długie weekendy) czego skutkiem będzie wzrost sprzedaży sieci handlowych i sklepów w branży spożywczej, z drugiej nadal niewiadomą pozostaje projekt zakazu handlu w święta i niedziele - dodaje Przemysław Gaszewski.

- Czynnikiem, który będzie miał zapewne wpływ na siłę nabywczą konsumentów będzie zapowiadany wzrost najniższego wynagrodzenia, jakie pracodawca musi wypłacić pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę. Wynosi ono 1850 złotych - o 100 złotych więcej niż w roku 2015. To może mieć wpływ na percepcję konsumentów i zachęcić do nieco większej konsumpcji - uważa dyrektor handlowy Polskiej Grupy Supermarketów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,76

  • Min

    2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane