PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor POHiD: Handel nie postawił na ZM Viola czarnego krzyżyka

www.portalspozywczy.pl 28 marca 2013 13:45

Bardzo dobrze, że zakłady mięsne Viola wznowiły produkcję. Ich szanse rynkowe są takie same jak przed aferą, ale pod warunkiem, że firma się uwiarygodni - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Faliński. dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (POHiD).

- Jeżeli producent dostarcza produkty, które dobrze się sprzedają to dystrybutor nie zamknie przed nim możliwości współpracy tylko dlatego, że dostawca „zaliczył wpadkę" - ocenia Faliński. - Jeśli ZM Viola uwiarygodnią się, np. poprzez przeprowadzenie wspólnych kontroli w ramach IFS czy BRC, a nawet zwykłego systemu HACCP, a produkty z zakładu pozostaną „chodliwe", to handel będzie na nie otwarty. Przy wyborze dostawców sieci handlowe nie kierują się nazwą zakładu - dodaje.

Podkreśla, że po pozytywnej weryfikacji, zakłady mięsne Viola mogą liczyć na to, że handel podejmie ryzyko współpracy. - Tym bardziej, że sklepy otrzymają produkt w lepszej cenie - zaznacza dyrektor POHiD. - Jeśli produkt się sprawdzi, to za miesiąc czy dwa będzie się sprzedawał - prognozuje.

- ZM Viola miały bardzo ciekawe produkty, ale firma popełniła straszny błąd. Niemniej, nikt nie postawił na niej czarnego krzyżyka. Rynek nie będzie stosował wobec niej ostracyzmu - zapewnia Faliński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. prac sieci spec. HACCP 2013-04-02 19:30:17

    Witam-niech p. Faliński nie mówi takich bredni. no on musi jako lobbysta zgranicznych sieci (wiec niech nie mówi handel jako cały) one i ten człowieczek,były prac.inst. z czasów komunistycznych bredzi Według niego takie zakłady jak ZM Viola, te od soli przemysłowej suszu jajecznego sfałszowanego,i inne to nic znacząca wpadka, dalej mamy za namową POHiDU promować, kupująć ten szmelc-gówno.

    Kajanie takie powoduje to co się stało z CONSTAREM i co. zaraz po wpadce z przerobęm zwrotó przeterminowanej żywności b. Lekarz GŁ. Wet. został w tym zkładzie zatrudniony. Czas najwyższy p. Faliński szukaj sobie pan pracy w ZM VISTULA

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane