Dyrektor POHiD: Handel tworzy nowe formy konkurowania kooperacyjnego

Autor: portalspozywczy.pl/www.dlahandlu.pl 4 października 2011 20:39

- Wielkoformatowość handlu detalicznego zapewni stabilność dla rynku produktów lokalnych. Ponadto proces wchodzenia produkcji do handlu i odwrotnie jest bardzo efektywny - powiedział podczas IV Forum Rynku Spożywczego i Handlu, Andrzej Maria Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

- Handel tworzy nowe formy konkurowania kooperacyjnego. Na rynku działają firmy takie jak Tesco, które wchodzą w kontrakty z producentami. Konkuruje się całym łańcuchem dostaw -wszyscy zyskują w tym układzie. Rynek jest bardzo konkurencyjny i coraz mocniej wiąże ze sobą współpracujące podmioty - mówił dyrektor generalny POHiD-u na IV Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Andrzej Faliński zwrócił uwagę, że ponad 1/3 handlu stanowi sprzedaż żywności, w większości krajowej. - Przewiduję, że w ciągu dekady utrzyma się mechanizm relacji między walutami bogatszego świata, a złotówką, która będzie słabsza. Eksport będzie zatem korzystny. Zróżnicowany handel, który się integruje, będzie utrzymywał swoją funkcję. Nie przewiduję znaczących zmian w jego strukturze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,19

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane