Dyrektor POHiD-u: Na zakazie handlu w niedziele ucierpią pracownicy sieci handlowych (video)

22 stycznia 2016 13:25

Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, zwraca uwagę, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę uderzy w sieć handlowe. Ucierpią na nim także sami pracownicy - informuje Polskie Radio.

Zdaniem Falińskiego polska gospodarka opiera się przede wszystkim na rynku wewnętrznym, który odpowiada za 60 proc. PKB. Dyrektor generalny POHiD podkreśla, że praca w niedzielę to 1/7 całości czasu pracy. Straty poszczególnych firm handlowych będą uzależnione od ich formatu - jeden format handlowy może na takim zakazie stracić od 3 do 4 procent, inny natomiast od 10 do nawet 12 procent. Zakaz finalnie uderzy w rynek pracy 

- Ludzie, którzy będą pracować mniej, dostaną mniejszy bonus czy obniży im się pensja. Na pewno będą niższe pozapłacowe elementy wynagradzania – mówi portalowi gospodarka.polskieradio.pl Andrzej Faliński, dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. 

Czytaj więcej w serwisie gospodarka.polskieradio.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2016-01-25 18:29:54

  Co za brednie panie Faliński niech pan zrezygnuje z lobbowania dla zagranicznych sieci i przestanie pobierać pensji w POHiD ze składek tych marketów.Pracowałem w jednej z nich i wiem że zakupy/obroty rozłożą się z 7 dni na 6 dni w tygodniu. Jest pan wiekowym człowiekiem i winien pan pamiętać kiedy zakupy robiło się w piątek i sobotę na niedzielę. Czemu w Niemczech i innych cywilizowanych krajach zachodu markety są nieczynne w niedziele. Owszem spadną zyski dla central w Niemczech czy Francji ale najwyższy czas zerwać okowy niewolnika i wstać z kolan. Niech pan nie bredzi boi się pan o wpływy - siano dla POHiD-u bo jest pan z epoki komunizmu!!! Miałem okazje pana poznać!!!

 • niewolnik 2016-01-22 16:06:14

  a na zakazie wpuszczania terrorystów islamskich ucierpią polskie kobiety  dlahandlu.pl należy pomijać pewne wypowiedzi, które szkodzą wiarygodności i jakości tego portalu

 • Jo 2016-01-22 14:30:50

  Co za " bełkot " ten człowiek tu wygłasza, może sam niech sobie idzie i dorabia niedzielami na kasie w marketach.

  Już chyba nic bardziej głupszego w tej kwestii nie można było wymyśleć......?

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane