Dyrektor Polomarketu o podatkach: Oby nowy rząd nie wylał dziecka z kąpielą

Autor: biznes.pl 6 listopada 2015 09:48

Zdaniem Mirosława Podeszwika, dyrektora generalnego POLOmarketu,  dobrze by było, gdyby nowo tworzący się rząd, mający może i dobre intencje, nie wylał dziecka z kąpielą. Podeszwik chciałby, żeby podatek, jeżeli już musi powstać, nie niszczył polskich przedsiębiorstw. Bo jeżeli rząd zabierze sieciom zyski, nie będą w stanie się rozwijać - podaje portal biznes.pl.

Mirosław Podeszwik liczy na szersze konsultacje, z uwzględnieniem głosów przedstawicieli polskich sieci, nie tylko spożywczych, a także znaczących polskich przedsiębiorstw innych branż handlowych. Jego zdaniem handel w Polsce jest dosyć silną gałęzią, w większości zdominowaną przez zachodnie sieci handlowe, a rentowność polskich sieci spożywczych jest bardzo niska. Rentowność wiodących zagranicznych sieci handlowych jest niewspółmiernie wyższa, głownie poprzez znacznie niższe zatrudnienie.

Szef Polomarketu uważa, że szkoda by było, gdyby rząd w sposób nieprzemyślany i bez konsultacji wprowadził tę ustawę. Jego zdaniem pod uwagę powinna być brana nie powierzchnia sklepu, ale obroty i rentowność firmy, jest wtedy duża szansa, że zostanie to zrobione sprawiedliwie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. sieci handlowej 2015-11-06 16:17:15

    W całości ma rację pan Prezes winno się brać obroty. |Rentowność-zyski można pomniejszyć poprzez transfer zadań, zleceń, inwestycji itd. dla kooperantów zagranicznych-swoich. Po co Tesko i inni co rusz zmienia półki z towarem itd. Z Tesko szyld na Tesko Expres wiadomo. A obroty trudno ukryć bo faktura jest dublowana z dostawcą!!. A powierzchnia to też ważne aby ustawodawca określił jasno bo powierzchnią można zarabiać wynajmując innym!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8833

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane