Dyrektor Roland Berger: Sieci skupią się na zwiększeniu sprzedaży na sklep

www.portalspozywczy.pl 9 grudnia 2016 11:15

Odchodzenie konsumentów od zakupów niedzielnych do częstszych zakupów w bliskich lokalizacjach, brak znaczących transakcji sprzedaży sieci handlowych oraz początek zjawiska optymalizacji istniejących sklepów – tak Konrad Gruda, dyrektor Roland Berger w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl podsumowuje upływający rok 2016 w branży handlu detalicznego.

– Po latach koncentracji na rozbudowie sieci sklepów, obecnie jak i w przyszłych latach, sieci handlu detalicznego na rynku spożywczym będą coraz większą uwagę zwracać na optymalizację istniejących sklepów w celu zwiększenia sprzedaży na sklep. Przykładem takiego zmiany orientacji jest np. Biedronka – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Konrad Gruda, dyrektor Roland Berger. 

Dodaje, że optymalizacja dotyczyć będzie między innymi poszerzania oferty o unikalne i świeże produkty oraz modernizacji powierzchni sklepowej. Optymalizacja powinna wpłynąć korzystnie na wskaźnik LFL. 

– Rok 2016 nie przyniósł znaczących zmian w dynamice rozwoju poszczególnych segmentów. W przyszłości powinniśmy jednak zaobserwować nieco szybszy wzrost supermarketów proximity, jako wynik spowolnienia tempa wzrostu sklepów dyskontowych – mówi Konrad Gruda. 

Jego zdaniem najbardziej widocznym trendem w 2016 roku było odchodzenie konsumentów od tzw. zakupów niedzielnych, do częstszych zakupów w bliskich lokalizacjach. – Świadczy o tym rozwój segmentów convenience, supermarketów proximity czy części dyskontów, które umożliwiają taki sposób zakupów – tłumaczy Gruda. 

– W przyszłym roku podobny wpływ będą także miały pozostałe trendy, takie jak szybki tryb życia, zmiana modelu rodziny, większa świadomość konsumentów dotycząca stosunku ceny do jakości i świeżości zakupów oraz rozwój sieci sklepów na terenach pozamiejskich – prognozuje dyrektor Roland Berger. 

Całość: portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,56

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane