PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor sieci Netto: Obecnie najważniejszy dla branży jest nowy podatek

www.portalspozywczy.pl 26 kwietnia 2016 10:44

Wszyscy czekają na finalną wersję zapisów ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej i zastanawiają się nad konsekwencjami tego przedsięwzięcia. Tymczasem termin ogłoszenia ustawy jest ciągle przesuwany. Taka forma zawieszenia nie jest korzystna dla żadnej branży i żadnego biznesu - mówi Kent Petersen, dyrektor generalny Netto Polska.

Kent Petersen zapytany o strategię rozwoju sieci supermarketów Netto w Polsce w latach 2016-2020 podkreśla, że nadal uważa, że polski rynek ma wielki potencjał do rozwoju.

– Jeśli wskaźniki makroekonomiczne będą sprzyjające, będziemy otwierać więcej nowych sklepów. Obecnie koncentrujemy się na już istniejących placówkach. Realizujemy nasz plan remontowy, zmieniamy układ sklepów, poprawiamy parametry związane z energooszczędnością – mówi Kent Petersen.

Plany inwestycyjne firmy zakładają budowę 20 kolejnych placówek w 2016 roku.

Czytaj więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • czacza 2016-04-26 14:29:11

  No i niech otwierają nowe sklepy. Im więcej ich otworzą, tym więcej będą musiali zapłacić, jak nowy podatek wejdzie w życie.

  Mam tylko nadzieję, że jednak tę ustawę o podatku zmienią tak, żeby rzeczywiście najwięcej zapłaciły te wielkie zagraniczne sieci, a polski handel to przeżył, bo póki co to nasi rodzimi przedsiębiorcy będą mieć mega kłopoty, a zagraniczne sieci tego za bardzo nie poczują, że w ogóle muszą coś płacić.

  Według zapowiedzi ministra przekonamy się w najbliższych dniach. Jeśli się opamiętali i zmienili ten projekt na rzeczywiście korzystny dla polskiej gospodarki, to niech się otwierają nowe Netto, Biedronki, Lidle i niech płacą, a polski handel niech kwitnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,70

 • Śr

  1,25

 • Min

  0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane