Dyrektor Tesco przyznał, że do Polski trafiają produkty gorszej jakości

Autor: strefabiznesu.pomorska.pl 22 grudnia 2015 11:30

Polscy klienci od dawna komentowali, że żywność, ubrania i chemia w naszych marketach są gorszej jakości niż identycznych marek oferowane na Zachodzie. Podejrzenia te potwierdza Matt Simister, dyrektor Tesco w Wielkiej Brytanii. W wywiadzie dla BBC powiedział, że artykuły pierwszej kategorii trafiają choćby do angielskich sklepów, a drugiego gatunku - Europy Środkowej i Wschodniej, czyli m.in. również do Polski - podaje strefabiznesu.pomorska.pl.

Jego zdaniem nasz klient jest mniej wymagający, dlatego łatwiej sprzedać mu towar o niższej jakości niż mieszkańcowi Europy Zachodniej.

Fundacja Pro-Test, która zajmuje się testowaniem produktów podkreśla, że patrząc jedynie na niską cenę sprawiliśmy, że sieci zaczęły nas traktować jak klientów gorszej kategorii.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2015-12-22 15:57:25

    Może i wypowiedz z przed 2 lat ale faktem jest że pomijając nasza polską żywność to inne art. zwłaszcza chemia wyprodukowana na zachodzie ale na taśmie do polski to jest o gorszych standardach jakościowych, wystarczy kupić płyn czy proszek w Niemczech a w Polsce i widać różnicę!!!Nie trzeba być HACCP-owcem a zwykła gospodyni domowa to widzi!!!

  • killa 2015-12-22 14:39:24

    ciekawe!

  • La 2015-12-22 14:30:02

    To już po jego karierze życiowej ale szczery

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8846

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane