PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyskonty zagrażają rynkowi księgarskiemu

Autor: Gazeta Wyborcza 6 czerwca 2013 09:05

Zawirowania na rynku księgarskim. Matras wstrzymał płatności dla wydawców na lato i dostał ofertę kupna. Rynek się kurczy, a w dodatku atakują go nawet dyskonty - pisze "Gazeta Wyborcza".

W zeszłym roku rynek książki zaliczył spadek o 2 proc. i zmniejszył się z 2,7 do 2,65 mld zł. Łukasz Gołębiewski, prezes badającej rynek książki firmy Biblioteka Analiz, zaznaczył w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej", że wartość tego rynku jest mniejsza niż przychody Spółdzielni Mleczarskiej "Mlekpol" z Grajewa.

Bez względu na problemy z płatnościami większe wydawnictwa wypowiadają się o Matrasie ciepło: rozwija się, unowocześnia swoje sklepy i jako jedyny stanowi przeciwwagę dla Empiku. I w odróżnieniu od tego ostatniego nie stawia na gadżety, lecz na książki.

Ale konkurencja rośnie: do gry wkroczyły sieci dyskontów, które stawiają na wąską grupę popularnych tytułów w atrakcyjnych cenach. Ich marża jest bardzo niewielka, a w efekcie księgarzom trudno jest przekonać Polaków, że książka powinna kosztować więcej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    4,03

  • Min

    2,82

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane