PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dystrybutor chemii przejmuje Frog MS Delko z Krakowa

Autor: dlahandlu.pl 4 listopada 2010 09:58

Firma Delko SA 3 listopada podpisała umowę nabycia udziałów Frog MS Delko z siedzibą w Krakowie, znaczącym dystrybutorem artykułów kosmetycznych i higienicznych na terenie Małopolski.

Spółka nabyła łącznie 844 Frog MS Delko, które stanowią 50,97 proc. udziałów i ogółu głosów na zgromadzeniu wspólników tej spółki. Cena nabycia została ustalona na kwotę 3.659.584 zł. Aktywa zostały opłacone w całości gotówką. Źródłem finansowania nabycia ww. są środki pozyskane z publicznej emisji akcji serii spółki.

Frog MS Delko jest obecna na rynku od 1991 roku. Podstawową działalnością tej spółki jest dystrybucja artykułów higienicznych, kosmetycznych, chemii gospodarczej oraz leków OTC. Oferta obejmuje około 7.000 pozycji asortymentowych. Frog MS Delko jest także właścicielem nieruchomości w Krakowie, na którą składają się m. in. działki o powierzchni ok. 6.700 mkw., nowa hala magazynowo-biurowa typu LLENTAB o powierzchni 2.898 mkw. i kubaturze 21.300 m3. Nieruchomość w całości jest przeznaczona na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.

Roczne przychody ze sprzedaży spółki kształtują się na poziomie ok.  czterdziestu milionów złotych.

Wspomniana akwizycja jest już drugą przeprowadzoną transakcją tego typu w okresie ostatnich miesięcy. Na początku września b.r. spółka dokonała zakupu PH AMA S.A z siedzibą w Warszawie. Zarząd Delko planuje przeprowadzenie kolejnej akwizycji w najbliższym czasie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane