Dystrybutor towarów FMCG notuje zysk za drugi kwartał

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 18 sierpnia 2014 09:21

Abpol Company Polska S.A., spółka zajmująca się dystrybucją produktów FMCG, opublikowała wyniki finansowe za drugi kw. br. W tym okresie Abpol miał 34 tys. zł zysku netto, a przychody wyniosły 1.220 tys. zł. Spółce udało się także wprowadzić swoje produkty do kolejnych sieci handlowych.

- Spółka zgodnie z planem kontynuuje przebudowę oferty i koncentruje się na najbardziej marżowych produktach. Jednocześnie ogranicza koszty związane z dystrybucją i utrzymaniem. Miniony kwartał był dla firmy bardzo ważnym okresem. Udało się wprowadzić produkty do kolejnych odbiorców - efekty tych działań powinny być widoczne jeszcze w tym roku, oraz zakończyć rozliczenia z jednym z dostawców, co wpłynęło na wysokie koszty finansowe w II kwartale - mówi Olgierd Wejner, dyrektor generalny firmy.

Abpol rozszerzył w poprzednim kwartale kanały dystrybucyjne swoich produktów o kolejne sieci handlowe. W kwietniu spółka wprowadziła prezerwatywy marki własnej You&Me do sieci Intermarche. Z kolei w maju produkty Abpolu trafiły do saloników prasowych Kolportera. 

- Spółka do końca roku planuje wprowadzenie swoich produktów jeszcze do minimum 2-3 sieci convinience oraz kilku podmiotów działających w rynku hurtowym. W planach jest też przebudowa i odświeżenie części produktów - dodaje Wejner.

ZWZA spółki zmieniło jej statut i upoważniło zarząd do podwyższenia kapitału zakładowego w ciągu trzech lat o kwotę maksymalnie 2,7 mln zł. Emitent rozważy emisję do 2,7 mln akcji w zależności od potrzeb kapitałowych na dalszy rozwój sprzedaży. Pozyskane środki zostałyby przeznaczone na wprowadzenie produktów do sprzedaży w kanałach nowoczesnych (hipermarkety i dyskonty).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • miko 2014-08-19 09:43:14

    co ciekawe.. spolka wpisana jest do KRD....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane