PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dział kadr MarcPolu przygotowuje dokumenty w sprawie wypłat z FGŚP

Autor: www.dlahandlu.pl 24 czerwca 2016 10:08

Dział kadr MarcPolu przygotowuje dokumenty w sprawie wypłat z FGŚP fot. materiały prasowe Marcpol

Dział kadr i płac spółki MarcPol w upadłości przygotowuje wykaz zbiorczy do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych w sprawie pozyskania środków na wypłatę zaległych wynagrodzeń. Syndyk Masy Upadłości prosi o nie składanie przez pracowników samodzielnych wniosków o wypłatę należności, gdyż zdublowanie wniosków spowoduje opóźnienie w realizacji przez Fundusz należnych wypłat.

W terminie 1 miesiąca od dnia ogłoszenia upadłości zostanie złożony przez syndyka do Marszałka Województwa wykaz niezaspokojonych roszczeń pracowniczych z określeniem osób uprawnionych oraz tytułów i wysokości roszczeń do zaspokojenia ze środków Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

Wypłata świadczeń z FGŚP z tytułu wynagrodzenia za pracę przysługuje za okres nie dłuższy niż 3 miesiące poprzedzające datę wystąpienia niewypłacalności (3 miesiące poprzedzające datę 6 czerwca 2016 r.) albo za okres nie dłuższy niż 3 miesiące poprzedzające ustanie stosunku pracy, jeżeli ustanie stosunku pracy przypada w czasie nie dłuższym niż 9 miesięcy poprzedzających datę wystąpienia niewypłacalności pracodawcy (czyli jeśli pracownik zakończył pracę w MarcPol S.A. 9 miesięcy przed dniem 6 czerwca 2016 r.)

Wynagrodzenia m.in. za miesiąc kwiecień 2016  i maj 2016 r. podlegać będą wypłacie ze środków FGŚP.

Osobom, które rozwiązały umowę o pracę w drodze porozumienia stron z inicjatywy pracodawcy po dniu ogłoszenia upadłości, a więc po 6 czerwca 2016 r. przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych, ponieważ rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło z powodu upadłości MarcPol S.A.

- Roszczenia z tytułu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy podlegają wypłacie ze środków FGŚP, jeżeli ustanie stosunku pracy nastąpiło w okresie nie dłuższym niż 9 miesięcy poprzedzających datę niewypłacalności pracodawcy (czyli jeśli pracownik zakończył pracę w MarcPol S.A. do 9 miesięcy przed dniem 6 czerwca 2016 r.) wypłacie ze środków FGŚP podlega ekwiwalent pieniężny za urlop wypoczynkowy należny za rok kalendarzowy, w którym ustał stosunek pracy – czyli ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy za rok, w którym pracownik zakończył pracę w MarcPol S.A. i tylko w stosunku do osób, które zakończyły pracę po 6 września 2015 r., a najpóźniej w dniu 6 czerwca 2016 r. - wyjaśnia syndyk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zawiedziona 2016-08-24 08:45:00

  Syndyk ogłosił na stronie , że zlecenia też będą płacone z funduszu ale kiedy to nie wiadomo

 • Jakub Żaczek 2016-08-15 12:33:16

  W dniu 19 sierpnia o godz. 16:30 organizujemy pikietę pod jednym z marketów Marcpolu na ul. Marszałkowskiej 84/92 w Warszawie.

  Pikieta ma na celu przyciągnięcie zainteresowania mediów oraz zmuszenie do zainteresowania firmę i syndyka. Z naszych doświadczeń wynika, że tylko nagłośnienie i bezpośrednie nękanie syndyka powoduje skutek. W innym przypadku syndyk nie będzie się spieszyć z wydawaniem zaświadczeń i porządkowaniem dokumentacji, bo swoje wynagrodzenie pobiera tak czy inaczej, a sądownie się go do niczego nie zmusi. Zaczniemy od informowania klientów marketu o praktykach firmy.  Wiemy, że to jest skuteczne, gdyż wcześniej udało nam się już zmusić Saltarskiego do działania w sprawie Atlantic/VIS takimi właśnie działaniami. Zachęcamy do udziału w pikiecie i do kontaktowania się z nami w celu prowadzenia dalszych działań.  Jakub Żaczek

  Związek Syndykalistów Polski

  e-mail: info@zsp.net.pl

 • zzzzzz 2016-08-08 09:17:48

  1 sierpnia dostałam świadectwo pracy

ZOBACZ WSZYSTKIE (64)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,99

 • Śr

  6,14

 • Min

  4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane