Działalność sklepów Dayli zawieszona

Autor: dlahandlu.pl 28 lutego 2017 19:47

W związku z wypowiedzeniem ramowej umowy komisu przez La Rose sp. z o.o. a w konsekwencji utratą przez Dayli zdolności sanacyjnych - działalność operacyjno-handlowa wszystkich sklepów sieci Dayli została (do odwołania) zawieszona - czytamy w piśmie skierowanym przez zarządcę Dayli Polska Sp. z o. o. w restrukturyzacji do sędziego komisarza.

Mając na względzie konieczność zabezpieczania majątku spółki znajdującego się w placówkach handlowych Dayli, zarządca Dayli Polska Sp. z o. o. w restrukturyzacji wydał szereg zarządzeń zobowiązujących poszczególne działy Pionu Organizacyjnego Dayli do podjęcia stosownych działań.

Z uwagi na coraz częstsze oświadczenia wynajmujących w przedmiocie wypowiedzenia umów najmu i wezwań do wydania lokalu, zarządca podejmuje wszelkie możliwe działania nakierowane na uregulowanie statusu placówek handlowych do których Dayli utraciła tytuł prawny - czytamy w komunikacie.

Zarządca w piśmie do sędziego komisarza zwraca również uwagę, że na obecnym etapie postępowania wykonanie postanowienia z dnia 26 stycznia br. w przedmiocie sprzedaży zapasu handlowego spółki jest niezwykle trudne do wykonania z uwagi na stopniowe zmniejszanie integralności sieci Dayli. Na koniec lutego dostępnych jest około 30 lokalizacji w których Dayli posiada placówki handlowe.

Jednocześnie wyprzedawanie zapasu w aktualnym etapie postępowania może utrudnić możliwą sprzedaż całości lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa Dayli w ewentualnym postępowaniu upadłościowym lub jeszcze na etapie niniejszego postępowania restrukturyzacyjnego w przypadku pojawienia się Inwestora.

Zapas handlowy stanowi istotny składnik majątku Dayli, a jego zachowanie może zwiększyć atrakcyjność przedsiębiorstwa mając jednocześnie pozytywny wpływ na projekcje podmiotu zainteresowanego jego nabyciem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Oszukana 2017-03-12 19:06:21

  od 2 miesięcy próbuję skontaktować się z KIMS ze sklepu w Krakowie przy Salwatorze. Sklep, stoi, witryna nawet była oświetlona, ale ani żywego ducha. Co się dzieje??? Nikt nie raczy nawet odebrać telefonu czy nabazgrać że sklep jest zamknięty. Co to wszystko ma znaczyć. Jaki bandyta za tym stoi??

 • gość 2017-03-04 22:58:37

  Kradzież pod nadzorem sądu rejonowego w Krakowie. Bandytyzm i korupcja . Okraść tyle setek ludzi na miliony złotych i rząd nie zareagował a tyle się mówi o ściganiu przestępców , złodziei i korupcji

 • Pracownik 2017-03-04 09:12:40

  My czekamy wciąż na wypłaty, a co gorsza to nikt nie raczy nawet telefonów w firmie odbierać żeby poinformować nas kiedy będą przelewy. Człowiek się zadluzyl bo na rachunki nie było.

ZOBACZ WSZYSTKIE (5)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  18,28

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane