Dzieci ważnymi konsumentami dla sieci gastronomicznych

Autor: dlahandlu.pl 9 września 2014 13:09

Dzieci ważnymi konsumentami dla sieci gastronomicznych

Sieci gastronomiczne dostrzegły potencjał, jaki drzemie w młodych konsumentach. Coraz chętniej wprowadzają dziecięce menu i próbują przyciągnąć rodziny z dziećmi gadżetami, dodawanymi do specjalnych zestawów. W "sieciówkach" przybywa też kącików do zabaw.

Chłopskie Jadło, sieć restauracji należąca do Sfinks Polska, przygotowało właśnie nowe menu dla dzieci. W ofercie dla najmłodszych pojawiły się dwie zupy, cztery dania główne i dwa desery. Dodatkowo restauracje wprowadziły do menu siedem rodzajów świeżych i gotowanych warzyw. Do każdego dania głównego w zestawie dziecko otrzymuje kompot gratis oraz prezent, ponadto podkładki pod talerze spełniają rolę kolorowanek. W lokalach pojawiła się również biała porcelana dedykowana wyłącznie maluchom, w tym trójdzielne talerzyki oraz nowe drewniane krzesełka dla dzieci.

- Rodziny z dziećmi są dla nas bardzo ważnymi gośćmi. Dlatego też chcemy aby w naszych restauracjach komfortowo czuli się zarówno dorośli, jak i maluchy. W tym celu odpowiednio skomponowaliśmy dania do nowego menu dla dzieci, w oparciu o starannie dobrane składniki. Ponadto obok odświeżonych kącików zabaw zaproponowaliśmy kilka nowych atrakcji dla najmłodszych w postaci kolorowanek i zabawek - mówi Dorota Cacek, wiceprezes Sfinks Polska.

Nowe menu dla dzieci ma format zbliżony do dziecięcej książeczki, w której zawarte są zdjęcia potraw, by ułatwić najmłodszym wybór. 

Dziecięce menu oferują też restauracje Sphinx. 

W zeszłym roku sieć SubwayŸ rozpoczęła współpracę z Disneymedia+ i wprowadziła do menu zestwy dla dzieci tzw. Kids Pack, w ramach którego do zamówienia dołączane będą gadżety z postaciami z animowanych produkcji ze studia Disneya (Uniwersytet Potworny, Muppety). 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,93

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane