Dzięki nowym kontraktom Global Cosmed zwiększa przychody o 55 proc.

Autor: dlahandlu.pl 7 maja 2015 11:49

W pierwszym kwartale 2015 roku Grupa Global Cosmed zrealizowała przychody ze sprzedaży na poziomie 55 745 tys. zł, tj. o 55 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Dodatnia dynamika sprzedaży Grupy Global Cosmed w I kwartale 2015 roku wynika z pozyskania nowych kontraktów. Grupa wypracowała zysk ze sprzedaży na poziomie 3 393 tys. zł, tj. o 17 proc. wyższym niż osiągnięty w I kwartale roku ubiegłego.

Nieznacznie, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, obniżył się poziom rentowności
sprzedaży (odpowiednio: 6,1 proc. i 8 proc.).

Grupa wypracowała zysk netto na poziomie 1 425 tys. zł, tj. na poziomie 61,7  proc. osiągniętego w I
kwartale roku ubiegłego. O tym wyniku zdecydował niekorzystny dla Grupy wynik na działalności finansowej zamykający się w I kwartale roku 2015 stratą w wysokości 1 169 tys. zł, spowodowany znacznym spadkiem kursu euro.

Jak podaje spółka, istotnym dokonaniem I kwartału 2015 roku jest podpisanie w dniu 31.03.2015 listu intencyjnego w związku z zamiarem przejęcia przez Global Cosmed S.A. 100 proc. akcji spółki Global Cosmed Group S.A. z siedzibą w Jaworze. Na mocy jego postanowień, Global Cosmed S.A. przeprowadzi due diligence w GCG S.A. celem ustalenia wartości spółki. Po przeprowadzeniu due diligence i wycenie GCG S.A., podjęta zostanie ostateczna decyzja o złożeniu oferty na zakup akcji GCG S.A.

Global Cosmed S.A. zamierza sfinalizować transakcję w formie zakupu akcji GCG S.A., bądź też, po uzyskaniu zgód stosownych organów i spełnieniu wymogów formalnych, poprzez emisję nowo wyemitowanych akcji w ramach oferty prywatnej, które będą objęte przez 16 akcjonariuszy Global Cosmed Group S.A. w zamian za akcje tej spółki. Strony ustaliły zamiar jak najszybszego zamknięcia procesu negocjacyjnego, najpóźniej jednak do 31 grudnia 2015 roku.

Global Cosmed Group S.A. jest producentem chemii gospodarczej oraz dystrybutorem artykułów kosmetycznych i chemii gospodarczej, min. pod markami Kret, Sofin, Apart, Bobini, Bobini Baby. Global Cosmed S.A. obecnie ściśle współpracuje z Global Cosmed Group S.A. – podmioty są wzajemnymi dostawcami wyrobów produkowanych w ich zakładach produkcyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,79

  • Śr

    2,14

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane