Dzięki programowi 500+ wzrosną wydatki na jedzenie, ubrania, zabawki

23 lutego 2016 09:12

Które branże gospodarcze zyskają najwięcej na programie "Rodzina 500 plus", zastanawiali się goście Karoliny Mózgowiec, w radiowej Jedynce.


2,7 mln rodzin skorzysta z programu "Rodzina 500 plus". Większość środków z tych świadczeń zostanie przeznaczona zapewne na bieżącą konsumpcję. Wzrosną więc ich wydatki na jedzenie i ubranie.

Ale zyskać mogą z całą pewnością producenci zabawek, szkoły językowe oraz organizatorzy wycieczek i wyjazd turystycznych w Polsce.

Obecnie ok. 30 proc. uczniów uczy się języków obcych na zajęciach poza szkołą, zarówno w szkołach językowych jak i na korepetycjach. Wg badań, zainteresowanie dodatkową nauką języka mogłoby być jeszcze większe.

Pieniądze ze świadczenia rodzina 500 plus mogą być też spożytkowane na wakacje, choć niekoniecznie te zagraniczne - uważa Maciej Nykiel dyrektor zarządzający fly.pl.

I tłumaczy, że w przypadku wyjazdów zagranicznych średni wydatek dla rodziny to ok. 5 tys. zł, więc 500 zł, niewiele tu zmieni.

- Natomiast beneficjentem dodatkowych środków z programu będą ośrodki w Polsce. Dlatego już w tym sezonie czeka nas boom w pensjonatach nad polskim morzem i górach - mówi Maciej Nykiel.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Strauss 2016-02-23 14:19:35

    A skąd założenie, że dodatek 500 nie zostanie przeznaczony na papierosy czy alkohol?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane