Dziennikarz PAP zarabia mniej niż kasjerka w Biedronce

Autor: Gazeta Prawna 1 marca 2018 17:35

Dziennikarz PAP zarabia mniej niż kasjerka w Biedronce fot. materiały prasowe Jeronimo Martins

Zdaniem Wojciecha Surmacza, nowego prezesa Polskiej Agencji Prasowej, agencja jest zaniedbana, głównie pod względem technologicznym i płacowym. Szeregowy dziennikarz PAP zarabia mniej niż kasjerka w Biedronce – czytamy w Gazecie Prawnej.

- W PAP jest dramatycznie źle. Agencja jest zaniedbana i to od wielu lat. Poważne inwestycje zatrzymały się tutaj w roku 2007 i to pod każdym względem, szczególnie technologicznym. Od innych mediów w Polsce dzieli nas przepaść, nie wspominając o takich agencjach jak Reuters. Drugi podstawowy problem to kadry. Przez pierwszy miesiąc miałem na biurku co najmniej jedno wypowiedzenie dziennie – mówi Wojciech Surmacz w wywiadzie dla gazety Prawnej.

Jego zdaniem, przyczyna wypowiedzeń są dramatyczne warunki finansowe. - Niestety szeregowy dziennikarz PAP zarabia mniej niż kasjerka Biedronki. Z całym szacunkiem dla tych pań, bo bardzo ciężko pracują. Pod tym względem jest w PAP dramatycznie i głównie dlatego ludzie odchodzą – mówi Wojciech Surmacz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mate12 2018-03-04 11:54:13

  Oj bidule oddajmy im z naszej najniższej krajowej bo pomrą z głodu.

 • Łukasz 2018-03-03 12:55:11

  Patrząc na poziom dziennikarstwa i wszelkiej maści redaktorzyn w PL to powinniście pracować za michę ryżu

 • Qwerty 2018-03-02 14:18:24

  Pan za dużo czyta i wierzy w to co pisze i mówi się w mediach. Rzeczywistość jest taka, że premie to bajka, praca za pięciu, a podwyżki podzielone na strefy (chociaż ceny produktów w mniejszych miejscowościach są wyższe-oprócz wynajmu mieszkań), jakby pracownik w mniejszej miejscowości pracował mniej wydajnie. A że bezrobocie w tych mieścinach jest duże, ludzie pracują za 1700-1800.

  Proszę mniej czytać, a więcej sięgać po wiedzę u samych zainteresowanych 😉

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane