PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dziennikarz ujawnił skandaliczne warunki higieniczne w Burger Kingu, zamknięto 89 restauracji

Autor: press.pl 20 listopada 2014 09:53

Dziennikarz ujawnił skandaliczne warunki higieniczne w Burger Kingu, zamknięto 89 restauracji

Sieć Burger King ogłosiła wczoraj, że zamknie 89 swoich restauracji w Niemczech, po tym jak Günter Wallraff, dziennikarz śledczy telewizji RTL, wiosną br. upublicznił panujące w nich skandaliczne warunki higieniczne. Ujawnił też kolejne przypadki łamania przepisów prawa i wewnętrznych standardów firmy - podaje serwis press.pl.

Tydzień temu Wallraff przedstawił wyniki swojego powtórnego śledztwa dziennikarskiego szefostwu Burger Kinga. W efekcie spotkania, podczas którego ujawniono szereg nieprawidłowości dotyczących m.in. warunków higienicznych, amerykańska sieć zdecydowała o wypowiedzeniu umowy firmie Yi­Ko­Holding, operatorowi 89 spośród 700 jej niemieckich lokali. Nastąpiło to jeszcze przed emisją materiału zaplanowaną na przyszły poniedziałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2014-11-20 14:23:55

    A u nas w Kraju jak jest??? Czy nasz super sprawny sanepid sprawdza należycie stan sanitarno-epidemiologiczny placówek handlowych, gastronomicznych jak i stołówek np w szpitalach? Jak jest w marketach które w okropnych warunkach przede-wszystkim małego zaplecza "produkują" własne wyroby wędliniarskie, pieczywo itd. Przecież tam dopiero jest kosmos!!! a posiłki szpitalne dowożone windami razem z pacjentami i odwiedzającymi gdzie jest nasz sanepid. Mają małe środki za mało im płacą. I tak za samo siedzenie za biurkiem to panie magistry z sanepidu i tak mają za dobrze!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane