Dziewięć obiektów w handlowym portfelu Pradery

Autor: pr, dlahandlu.pl 10 kwietnia 2017 11:54

Pradera, jeden z europejskich specjalistycznych zarządców funduszy detalicznych nieruchomości komercyjnych i asset managerów, zakończyła pierwszą akwizycję dla Pradera European Retail Parks SCSp, funduszu z siedzibą w Luksemburgu, który w marcu 2017 r. zawarł z Ikea Centres wartą 900 milionów euro transakcję zakupu 25 parków handlowych w ośmiu krajach europejskich.

Pierwsza część transakcji nabycia nieruchomości przez fundusz dotyczy 17 parków handlowych w Polsce, Niemczech i Francji. Przejęcie kolejnych ośmiu obiektów w Czechach, Szwecji, Finlandii, Danii i Szwajcarii ma nastąpić do 31 sierpnia 2017 r.

- Cieszymy się z zakończenia pierwszej fazy tej przełomowej transakcji. Jest ona uwieńczeniem naszego siedemnastoletniego doświadczenia w zarządzaniu obiektami handlowymi w Europie, które realizujemy przez ugruntowane platformy kreujące wartość dodaną aktywów w naszym rosnącym portfolio - komentuje David Fletcher, Prezes Zarządu Prader.

Pradera działa aktywnie na rynku nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej od 2006 r. Nabycie dwóch obiektów w Warszawie, jednego w Poznaniu i jednego w Katowicach zwiększa do dziewięciu portfel zarządzanych przez Pradera nieruchomości handlowych w Polsce. Całkowita powierzchnia najmu w portfolio to obecnie blisko 230 000 m2. W trzecim kwartale 2017 r., po nabyciu parku handlowego w Pradze, portfel Pradery w CEE zwiększy się do dziesięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu blisko 265 000 m2.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane