PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E-commerce: PayPal wpłynął na 45-proc. wzrost handlu zagranicznego w I połowie br.

Autor: pr 19 sierpnia 2014 14:02

Polscy sprzedawcy korzystający z PayPal odnotowali 45 proc. wzrost handlu zagranicznego w pierwszej połowie 2014 roku. Całkowita wielkość płatności PayPal za usługi sprzedawców i transakcje transgraniczne, pierwsza połowa 2014 roku w porównaniu do pierwszego półrocza 2013 roku. Całkowita wielkość płatności PayPal w 2013 wyniosła $180 miliardów; oznacza to 24 proc. wzrost z roku na rok, wg neutralnej podstawy walutowej.

Kluczowe kategorie eksportowe obejmowały: oprogramowanie komputerowe i gry, sprzęt sportowy, rękodzieła, części samochodowe, sprzęt komputerowy i elektroniczny, kosmetyki, modę i usługi internetowe.

W 2014 roku, ponad 10 tysięcy aktywnych sprzedawców w Europie Środkowo-Wschodniej współpracowało z PayPal, w celu rozwinięcia swojej międzynarodowej działalności.

Przyjmując szerszą perspektywę, globalne dane wyraźnie wskazują że eksport online wciąż  dynamicznie rośnie - niezależnie od zmniejszającego się, w przypadku wielu gospodarek, lokalnego i tradycyjnego eksportu. Ten trend jest widoczny zwłaszcza wewnątrz EU 27, gdzie koszty wysyłki są stosunkowo niskie, a opłaty celne nie występują. Na rok 2012, przynajmniej 11 proc. polskich sprzedawców sprzedawało online, a 34 proc. z nich otrzymało zamówienia z innych krajów europejskich.

Polscy sprzedawcy otrzymują zamówienia online głównie od konsumentów z Europy, w tym Wielkiej Brytanii (18 proc.) i Niemiec (12 proc.), jednak Ameryka Północna również pozostaje kluczowym partnerem (25 proc.). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,92

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane