PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E-commerce szansą dla DHL Express

Property News 26 maja 2014 14:14

Błyskawiczny rozwój sektora e-commerce wpływa na ciągły wzrost znaczenia rynku przesyłek ekspresowych. - Dla nas to okazja do nowych inwestycji i zupełnie nowych szans na rynku - tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Buraś, prezes zarządu DHL Express Poland.

Jednym z głównych miejsc do rozwoju w branży logistycznej jest obsługa przesyłek międzynarodowych. - Segment ten odznacza się dwucyfrowym wskaźnikiem wzrostu - tłumaczy Tomasz Buraś. Jak dodaje prezes DHL Express Polska, taki trend wpływa na strategię rozwoju firmy. - Zdecydowanie planujemy rozwój naszej infrastruktury w perspektywie średnio- i długoterminowej - tłumaczy.

Takie zmiany wiążą się z zapewnieniem najemcom logistycznym odpowiedniej powierzchni magazynowej. - DHL Express użytkuje obiekty specjalistyczne, wyposażone w odpowiednią infrastrukturę i urządzenia techniczne, o odpowiedniej konstrukcji i spełniające konkretne funkcje logistyczne - tłumaczy Buraś.

Z powodu powyższych czynników DHL zmuszone jest do realizacji projektów typu BTS lub też gruntownego przystosowania już istniejących magazynów. - Obiekty spełniające nasze wymagania nie są niestety dostępne na rynku, a te istniejące nie spełniają tych warunków, dlatego za każdym razem są budowane według naszych wskazań lub są pod nie modyfikowane - dodaje.

Jak zaznacza Tomasz Buraś, DHL Express podejmuje działania mające na celu wsparcie polskich eksporterów i importerów. - DHL Express przewozi rosnące ilości przesyłek polskich klientów, prowadzących działalność eksportową i importową na wszystkich rynkach na świecie, w tym na rynkach Europy Środkowo-Wchodniej oraz Europy Zachodniej i Rosji - podsumowuje prezes zarządu firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane