PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E-handel potrzebuje nowych magazynów

Autor: Puls Biznesu 6 grudnia 2013 13:06

W związku z coraz większą popularnością e-handlu, rynek magazynowy w Polsce powinien nabrać rozpędu. W opinii inwestorów branży logistycznej, Warszawa już zajmuje trzecie miejsce w Europie za Londynem i Berlinem, pod względem atrakcyjności i perspektyw rozwoju sektora logistycznego. Eksperci CBRE przewidują jednak dalszy rozwój tego sektora w Polsce - informuje Puls Biznesu.

Na koniec 2013 roku, centra logistyczne w Polsce będą dysponowały 7,6 mln mkw. powierzchni. W centrum zainteresowań inwestorów znajdują się szczególnie lokalizacje wokół szlaków komunikacyjnych Dolnego i Górnego Śląska, a także Poznania, gdzie planowana jest budowa centrum dystrybucyjnego Amazon. Według ekspertów CBRE rośnie też znaczenie Lublina.

Za rosnącym popytem powierzchni magazynowych stoją potrzeby handlu internetowego. Polskie centra dystrybucyjne już zyskają ponaregionalny charakter, obsługując całą Środkową Europę. Niezagospodarowana powierzchnia magazynowa zmniejszyła się do ok. 7-17 proc. całego zasobu. Do 3,5 - 4 euro wzrosła cana za mkw. w najatrakcyjniejszych lokalizacjach.

W ostatnim roku przybyło najwięcej powierzchni wynajmowanej firmom obsługujacym e-handel, sieciom dyskontowych i producentom branży motocyklowej - informuje Puls Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane