PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E.Leclerc chce mieć w Polsce 300 sklepów

Autor: PB/DGP/portalspozywczy.pl 22 października 2010 11:29

Francuska sieć E.Leclerc chce być jednym z pięciu największych dystrybutorów w Polsce. Dlatego w ciągu kilku lat otworzy 40 nowych sklepów, na co przeznaczy co najmniej 2 mld zł.

Michel-Edouard Leclerc współprzewodniczący stowarzyszenia ACDLec zrzeszającego właścicieli sklepów E.Leclerc E.Leclerc chce rozwijać się poprzez otwieranie nowych sklepów i przejęcia. Uruchomienie nowego marketu jest planowane jednak nie wcześniej niż w 2012 r. mimo, że firma ma już grunty i pozwolenia na budowę dwóch supermarketów i jednego hipermarketu.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna" E.Leclerc chce się rozwijać zarówno w małych, jak i dużych miastach. Michel-Edouard Leclerc, przedstawiciel francuskiej sieci twierdzi, że polski rynek nie jest jeszcze nasycony sklepami wielkopowierzchniowymi.

Według "Pulsu Biznesu" Grupa będzie preferować będzie budowę hipermarketów wraz z towarzyszącymi im galeriami handlowymi. W planach jest też jednak otwieranie mniejszych marketów. Zdaniem Michel-Edouard Leclerc na polskim rynku znajdzie się docelowo miejsce nawet dla 200-300 sklepów sieci.

E.Leclerc chce zostać jednym z pięciu największych graczy na rynku polskiej dystrybucji. Obecnie ma 2,281 mld zł obrotów i łączną powierzchnią sklepów 125 238 mkw. - co daje sieci siódme miejsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane