E.Leclerc kupił centrum handlowe od Rank Progress, otworzy 44. hipermarket w Polsce

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2016 15:37

E.Leclerc kupił centrum handlowe od Rank Progress, otworzy 44. hipermarket w Polsce fot. Rank Progress

E.Leclerc sieć supermarketów i hipermarketów spożywczo-przemysłowych kupiła od rank Progess centrum handlowe w budowie pod nazwą Aviator w Mielcu. Wartość transakcji to ponad 67 mln zł netto.

Galeria Aviator będzie liczyć blisko 34 tys. mkw. powierzchni całkowitej i ponad 25 tys. mkw. powierzchni najmu. Na terenie obiektu będzie działał hipermarket E.Leclerc.

Placówka zostanie usytuowana przy zbiegu ulic Wolności i Placu Powstańców Warszawy i będzie to jedyny tego typu obiekt handlowy wraz z sąsiadującym sklepem budowlanym w mieście. Poza hipermarketem E.Leclerc, w galerii będzie również miejsce dla innych punktów handlowo-usługowych oraz parking na 1100 miejsc.

- Inwestycja w Mielcu jest odzwierciedleniem realizowanego przez E.Leclerc biznesu, polegającego na realistycznej ocenie rzeczywistości, liczeniu się z konkretnymi możliwościami i podejmowaniu działań, które gwarantują skuteczność - podkreśla firma.

Kluczowym momentem dla rozwoju sieci E.Leclerc w Polsce był rok 2010 i przejęcie od grupy Rewe sklepów Billa Polska, w celu stworzenia niezależnych spółek dystrybucyjnych. Hipermarket w Mielcu to zapowiedź kolejnych inwestycji, jakie Stowarzyszenie E.Leclerc planuje realizować w najbliższym czasie w Polsce.

Projekt galerii Aviator jest dla E.Leclerc całkiem nowym strategicznym wyzwaniem. Jako właściciel całego obiektu będzie odpowiedzialny nie tylko za rozwój zlokalizowanego wewnątrz hipermarketu, ale także za budowę i komercjalizację wszystkich punktów handlowych  i usługowych, utrzymanie infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej. W obliczu ewolucji tendencji zakupowych klientów, Grupa E.Leclerc przez to, że jest właścicielem nieruchomości ma możliwość nieustannej adaptacji koncepcji handlowych do oczekiwań rynku. 

Sklep w Mielcu będzie 44 punktem sieci i 3 w województwie podkarpackim.

BSWW Legal & Tax doradzała Rank Progress przy transakcji, która obejmowała sprzedaż nieruchomości, nakładów, praw autorskich oraz przeniesienie umów związanych z realizacją inwestycji. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Przedsiębiorca 2016-02-19 12:20:15

    Że co??? Rank Pro... Doi swoich wspólników na maxa. Niekompetentni ludzie pracujący w tej firmie i szereg uchybień. Inwestując swoje pieniądze w przedsięwzięcia tej firmy lepiej uważaj. 10 razy przeczytaj wszystkie umowy zanim podpiszesz. Tak, prawdą jest że z nimi szybciej popadniesz w długi niż się dorobisz, chyba że nie inwestujesz własnych pieniędzy... Wtedy stracisz jedynie swój czas.

  • Mielcowa 2016-02-18 16:24:26

    A co wy wiecie czym oni to kupili ? Raczej konkurencja nie śpi i jest zazdrosna... Akurat siostra pracuje w Rzeszowie i nie jest tak tragicznie jak wy to opowiadacie. Ma małą pensję ale za to premie dostaję. U nas w Mielcu nie ma nic !! Musimy jeździć do Rzeszowa lub do Krakowa. Proszę ! Szybko budujcie. Może ja tez nową prace znajdę...

  • Współpracownik 2016-02-18 15:13:07

    Popieram... Rank Progress do sprawdzenia przez Urząd Skarbowy. Za co to kupili, pełno długów. Firm i firemek słupów cała masa ojjj powinni się za nich wziąć!

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane