PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E.Leclerc: Sieci muszą teraz uważnie obserwować rotację produktów na półkach

Autor: portalspozywczy.pl 25 stycznia 2012 14:51

Polski rynek detaliczny cały czas się zmienia i co ciekawe rozwija równocześnie w kilku kierunkach. Wolumen sprzedaży w sklepach jest na podobnym poziomie jak w roku 2010 r., a nawet widać pewien wzrost - mówi Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc Polska.

 - Widać jednak, że klienci szukają tańszych produktów, tzw. pierwszej ceny, są także dużo bardziej otwarci na towary pod marką własną. Jednocześnie widać dużo większe zainteresowanie klientów nowościami produktowymi - dodaje.

Zdaniem prezesa sieci E.Leclerc taka sytuacja to dla sieci duże wyzwanie ponieważ muszą uważnie obserwować rotację produktów na półkach. - Z jednej strony muszą wprowadzać do sklepów tańsze produkty szybkorotujące przy zachowaniu odpowiednich norm jakościowych, które są na poziomie parametrów lidera z danej kategorii. Z drugiej strony muszą wprowadzać na półki nowości produktowe, których klienci oczekują. Inwestując w nowości należy jednak cały czas brać pod uwagę szybko zmieniającą się sytuację gospodarczą, szczególnie, że warunki nie są najlepsze - tłumaczy Jean-Philippe Magre.

Jak dodaje dla sieci Leclerc w Polsce rok 2011 nie był zły. - Jednak trudno go porównywać z rokiem 2010, w sytuacji gdy ciągle modernizujemy sklepy przejęte od sieci Billa. Remodeling przejętych supermarketów pozwala wprowadzić szerszą ofertę asortymentową. Jednocześnie sklepy historyczne muszą o wiele mocniej walczyć o klienta. Tu trzeba wspomnieć, że na obroty sieci wpłynęła wysoka inflacja, na którą miały wpływ wysokie ceny surowców, które przełożyły się na ceny produktów w sklepach - tłumaczy prezes sieci E.Leclerc.

Czytaj więcej w serwisie portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane