PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E.Leclerc: W tym roku chcemy zwiększyć nasze obroty o 5 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 15 lutego 2012 10:36

E.Leclerc: W tym roku chcemy zwiększyć nasze obroty o 5 proc.

W 2011 roku obroty E.Leclerc Polska wyniosły ponad 2,6 mld zł i było o 5,2 proc. większe niż w 2010 roku. Na 2012 rok plany zakładają wzrost obrotów o kolejne 5 proc.

Wzrost obrotów będzie możliwy głównie dzięki poprawie wyników w przejętych sklepach Billa, które tak jak. np. dawna Billa w Ostrołęce notują wzrost obrotów o 37,8 proc.
Najpóźniej w 2013 r. obroty francuskiej sieci przekroczą granicę 3 mld zł. - Tak zapewne się stanie - stwierdził Jean-Philippe Magre, prezes zarządu E.Leclerc.

Prezes zaznaczył, że ambicją sieci E.Leclerc jest jak najszybsze przekroczenie granicy 5 mld zł. - O wiele bardziej komfortowe dla będzie przekroczenie granicy 5, a nie 3 mld zł. Takie obroty pozwoliłby na osiągnięcie odpowiedniego efektu skali, a tym samym przełożyłby się na znaczne oszczędności. Szczególnie, że obecna polityka handlowa dużo kosztuje nas w marżach, a przy większych obrotach można uzyskać lepszą sytuacją lepsze ceny dla klienta, a jednocześnie osiągnąć zadawalające wyniki operacyjne, które są potrzebne aby zapewnić szybszy rozwój naszej firmy - wyjaśnia Jean-Philippe Magre.

Jednocześnie dodał, że jego firma nieustannie pracuje nad ograniczeniem kosztów i poprawą oferty. - Optymalizujemy funkcje logistyczne, pracujemy nad rozwojem produktów pod marką własną, chcemy je rozwijać m.in. w produktach świeżych.

Dzięki nowej aranżacji sklepów i innemu ustawieniu regałów E.Leclerc pozyskał 20-30 proc. nowej powierzchni sprzedażowej.

W przekształconych sklepach Billa wzrost obrotów rozkłada się na dłuższy czas niż przewidywano. Obecnie przekształcone sklepy Billa generują ok. 12 proc. obrotów Grupy. Zakładane 25 proc. wzrostów firma przewiduje osiągnąć w ciągu 2 lat. Dzieje się tak dlatego, że klienci potrzebują więcej czasu na przekonanie się do nowego szyldu i poznanie polityki cenowej nowego sklepu.

Obecnie E.Leclerc ma 125 679 mkw. powierzchni sprzedaży w 40 super i hipermarketach w Polsce. Dwa kolejne mają zostać uruchomione w Ełku i Szczecinie. Do firmy należy 12 stacji benzynowych. Kolejna ma zostać otwarta w Oleśnicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane