E.Leclerc wierzy w żywność ekologiczną. Detalista utworzy nową sieć sklepów

Autor: dlahandlu na podstawie LZ Retailytics 14 lutego 2018 14:28

E.Leclerc ogłosił zamiar otwarcia 200 sklepów specjalistycznych z artykułami eko i bio we Francji w ciągu najbliższych pięciu lat. E. Leclerc utworzył już dedykowane temu projektowi biuro organizacyjne i zakupowe. Nazwa sieci pozostaje jeszcze tajemnicą, ale sprzedawca zarejestrował dwie marki "Le Village du Bio", podobną do linii private label produktów ekologicznych oraz "Le Marché Bio Leclerc".

Placówki będą miały ofertę porównywalną z wiodącymi sklepami specjalistycznymi, choć detalista musiał się zmierzyć z pewnymi problemami w kwestii asortymentu.

Szef E. Leclerc stwierdził w radiu France Inter, że niektórzy dostawcy sprzedający do sieci Biocoop lub Bio C Bon wolą pozostać niszowi i sprzedawać za wyższą cenę, a także nie chcą być kojarzeni z siecią E.Leclerc.

- Dzięki tradycyjnym kanałom sprzedaży, E.Leclerc jest liderem na francuskim rynku żywności organicznej, ale pozostaje w tyle za konkurencją, jeśli chodzi o sieć ekologicznych sklepów specjalistycznych. Carrefour ma już format Carrefour Bio, sieć przejęła też Greenweez, internetowego sprzedawcę zdrowej żywności. Z kolei Grupa Muszkieterów została mniejszościowym udziałowcem kooperatywy Les Comptoirs de la Bio. Niepewność dotycząca faktycznej nazwy nowego szyldu  wydaje się jednak wskazywać na to, że detalista nieco się pospieszył z wprowadzaniem nowego konceptu. Zważywszy na otoczenie rynkowe i działania konkurencji, cel 40 sklepów rocznie wydaje się (zbyt) ambitny - komentuje Gildas Aitamer z LZ Retailytics.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane