E.Lelcerc nowym liderem na francuskim rynku. Carrefour zainwestuje mniej niż przewidywał

Autor: dlahandlu.pl za esmmagazine.com 1 września 2017 09:49

E.Lelcerc nowym liderem na francuskim rynku. Carrefour zainwestuje mniej niż przewidywał Fot. Shutterstock

Akcje Carrefoura odnotowały silne spadki (nawet o 15 proc.) po tym, jak największy detalista we Francji zapowiedział, że druga połowa roku będzie dla niego trudna. Carrefour stracił kontakt z tym, czego naprawdę chcą konsumenci - powiedział analityk Sanford C. Bernstein, Bruno Monteyne.

Eksperci zwracają uwagę, że Alexandre Bompard musi "odmłodzić" hipermarkety Carrefour. 44-latek przejmuje stanowisko dyrektora generalnego od Georgesa Plassata, dołączając do firmy z francuskiej sieci detalicznej Fnac Darty SA.

Zanim Bompard przybył do Carrefoura, francuska sieć przejęła kilku detalistów internetowych, w tym ekologicznego dostawcę żywności - Greenweez oraz sprzedawcę sprzętu RTV/ADG Rue du Commerce.

Z analizy Kantar Worldpanel wynika, że supermarkety Carrefour straciły pozycję lidera na krajowym rynku na rzecz sieci E.Leclerc, która w okresie od 10 lipca do 6 sierpnia miała 21,1-proc. udział  w rynku, podczas gdy Carrefour - 20,3 proc.

- Spodziewamy się, że firma przejdzie poważną transformację pod przewodnictwem Bomparda - powiedzieli analitycy z agencji Raymond James, Cedric Lecasble i Anthony Guglielmo, dodając, że przewidują iż firma skupi się na przeglądzie spółek z segmentu non-food. - W międzyczasie spodziewamy się kontynuacji negatywnego tempa wzrostu zysków - dodali eksperci.

Dyrektor finansowy Carrefoura, Pierre-Jean Sivignon, ostrzegł, że zysk operacyjny w skali roku spadnie, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej połowie roku (spadek o 12-proc.).

Spadek zarobków był niespodzianką, ponieważ sprzedaż Carrefoura w II kw. przekroczyła szacunki firmy. Wyższa sprzedaż żywności nie zrównoważyła ​​skutków konkurencji cenowej, a marża operacyjna we Francji, która stanowi blisko połowę sprzedaży firmy, spadła o 70 punktów bazowych.

W celu zwiększenia rentowności poprzez ponowne obciążenie kosztami, Carrefour podał, że obniży wydatki na inwestycje do 2,2 - 2,3 mld euro z poprzedniego szacunku wynoszącego 2,4 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane