E-sklep zamierza osiągnąć 8 proc. całkowitej sprzedaży marki Duka

Autor: www.dlahandlu.pl 7 grudnia 2016 10:59

Początkowo internetowy kanał sprzedaży DUKA stanowił wsparcie tradycyjnej sprzedaży, a dziś przedstawiciele marki deklarują, że e-sklep osiąga takie same przychody jak jej mające najwyższe obroty salony. Plany na 2017 rok są jeszcze bardziej ambitne: sklep online zamierza osiągnąć 8% całkowitej sprzedaży DUKA, a w najbliższych latach rozpocząć internetową sprzedaż produktów w innych europejskich krajach.

Duka w ciągu kilku ostatnich lat rozbudowała oraz zmodernizowała e-sklep, by proces zakupowy przebiegał jeszcze łatwiej. Stworzono również dużą bazę mailingową osób, które zapisały się do newslettera marki i drogą elektroniczną regularnie otrzymują informacje o nowościach produktowych, promocjach, sezonowych przecenach oraz nowych produktach, które pojawiły się w outlecie.

Dostępny pod adresem Dukapolska.com e-sklep nie jest jedynym miejscem, w którym prowadzona jest sprzedaż akcesoriów kuchennych DUKA. Dodatkowo została uruchomiła sprzedaż produktów marki na Allegro.pl.

– Działania e-commerce stały się integralnym, niezwykle istotnym obszarem naszej strategii marketingowej. W sklepie internetowym nie tylko bezpośrednio sprzedajemy nasze produkty, ale również prezentujemy cały asortyment, umożliwiając poznanie pełnego portfolio marki. Korzyścią jest wyraźny wzrost efektu ROPO (Research Online, Purchase Offline) – mówi Paweł Wróbel, Dyrektor e-Commerce w DUKA International. – Oznacza to, że w naszym sklepie internetowym użytkownicy uzyskują informacje o produktach i zaciekawieni ofertą bardzo często odwiedzają stacjonarne salony DUKA i dokonują w nich zakupów. Korzyści płynące z funkcjonowania e-sklepu nie ograniczają się więc do bezpośrednich zysków ze sprzedaży przez kanał internetowy, ale obejmują również zwiększenie sprzedaży offline.

Firma stawia na dynamiczny rozwój e-commerce. Celem na 2017 rok jest, by sklep internetowy DUKA osiągnął 8% całkowitej sprzedaży marki. Plany na najbliższe lata obejmują zmiany platformy oraz strategii marketingu online, a także uruchomienie sprzedaży internetowej na kolejnych rynkach europejskich – w Bułgarii, Holandii, Wielkiej Brytanii i w Niemczech.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane