E-sklepy mogą uzyskać 200 tys. euro dofinansowania na outsourcing usług

Autor: MondayNews 29 lutego 2016 10:15

E-sklepy mają niską świadomość tego, że mogą otrzymać wsparcie finansowe na rozwój ich działalności, w tym outsourcing usług. Tymczasem w ramach unijnej pomocy mają szansę uzyskać nawet kilkaset tysięcy euro.

W obszarze e-commerce nastąpił silny wzrost outsourcingu logistycznego i wszelkich usług związanych z konfekcjonowaniem, magazynowaniem i realizacją wysyłek towarów zamówionych w Internecie. Nowym trendem jest możliwość skorzystania z usługi fulfilment. Jest to wyręczenie e-sklepów z większości procesów związanych z logistyką w branży e-commerce, takich jak przyjęcie i wydanie towaru, pakowanie, etykietowanie, przepakowywanie, co-packing czy składowanie. Gdy tylko w sklepie zostaje złożone zamówienie, pracownicy magazynu przygotowują produkt do wysyłki, pakują go i przekazują firmie kurierskiej, która dostarcza go bezpośrednio do klienta.

Według Sylwii Mager z klastra przedsiębiorczości eCommerce Connections wśród właścicieli sklepów internetowych wciąż jest bardzo niska świadomość dotycząca możliwości zastosowania nowych rozwiązań. Część e-sklepów obawia się wzrostu kosztów w przypadku outsourcingu. Nie mają one również świadomości profitów płynących z korzystania z dostawcy zewnętrznego. Tymczasem mogą uzyskać lepszą terminowość i kompletność dostaw oraz szereg usług komplementarnych, które wiążą się z pakowaniem i wysyłaniem przesyłek z zewnętrznego magazynu.

– Boją się także, że stracą kontrolę nad przesyłką i wysyłką towaru oraz jego kompletacją. Znają najlepiej swoich odbiorców i wydaje im się, że jeżeli nawet popełniają błędy, to wiedzą, jak najlepiej je rozwiązać. Wydaje im się, że outsourcowanie takich czynności na zewnątrz firmy spowoduje brak kontroli nad nimi. Nie widzą korzyści w postaci szybszej realizacji dostaw, automatyzacji procesów magazynowych i tym samym zwiększenia sprzedaży, uważa Sylwia Mager.

Obecnie właściciele sklepów internetowych mogą uzyskać dofinansowanie nawet do 200 tys. euro, w ramach pomocy de minimis, na outsourcing usług i podnoszenie kompetencji w zakresie marketingu i sprzedaży. Outsourcując wszelkie usługi związane z magazynowaniem i kompletowaniem towaru do zewnętrznych dostawców, zyskują oni także czas na rozwój własnej firmy. W dłuższej perspektywie czasu, wraz ze wzrostem przepływu w magazynie i sprzedaży, staną się one tańsze.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,73

  • Min

    2,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane