PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

E-sklepy przygotowują się do świąt

Autor: wyborcza.biz 16 listopada 2013 10:41

W branży e-commerce trwają przygotowania do najgorętszego momentu w roku - czyli okresu przedświątecznego. Z odważną propozycją wychodzi sklep Agito.pl, który obiecuje klientom dostawę zamówionego towaru nawet w trzy godziny, a na pewno tego samego dnia. Konkurencja nie zostaje w tyle i ma swoje pomysły na przedświąteczną walkę o klienta - informuje wyborcza.biz.

Nie licząc sklepów spożywczych, na podobny model dostaw zdecydował się także Komputronik. Sklep obiecał w kwietniu, że towar zamówiony w warszawskim Megastore dotrze do stołecznego klienta nawet w dwie godziny.

Niedawno w na rynku handlu internetowego zamieszanie zrobił Merlin, który po restrukturyzacji również szykuje się na święta. Spółka rozpoczęła szeroką kampanię reklamową, zmieniła szatę graficzną strony internetowej i zapowiedziała budowę własnego ekosystemu i chce zaoferować czytnik Merbook (coś na kształt polskiej wersji Kindle'a) zintegrowany z ofertą sklepu - podaje wyborcza.biz.
Podobną strategię realizuje już wirtualne ramię Empiku (czytnik Trekstor). 

W Polsce e-sklepy próbują dodatkowo skusić klientów zakupami poprzez uczestnictwo w akcji Dzień Darmowej Dostawy organizowanej przez branżowy magazyn eKomercyjnie.pl od 2009 r. Tegoroczny DDD wypada w Polsce 2 grudnia. 

W 2012 r. roku ten rynek w Polsce był wart ok. 23 mld zł (w 2001 r. ledwie 0,05 mld zł), a co roku notuje dwucyfrowy wzrost.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane